Následuje
Téma pro hosty ČT sport

Příbram posílila a chystá se do bojů o záchranu v první lize

Příbram - Fotbalisté Příbrami vstoupí do jarní části sezony i s útočníkem Miroslavem Slepičkou. Jeho hostování ze Sparty se v těchto dnech dolaďuje. Trenér Petr Čuhel věří, že stejně jako další posily Ladislav Volešák a Martin Zeman pomůže týmu splnit hlavní cíl, jímž je záchrana.

Radost fotbalistů Příbrami
zdroj: ČTK autor: Eret Petr

Velmi důležitý v tomto směru bude už úvodní sobotní duel s posledním týmem tabulky Bohemians Praha 1905. "Čeká nás těžké jaro a ještě těžší začátek," řekl Čuhel, jehož svěřenci v prvních třech jarních kolech poměří síly vedle Bohemians i s dalšími přímými konkurenty v boji o záchranu Brnem a Ostravou.

"První tři kola jsou pro nás strašně důležitá a mohou nám pomoct z boje o udržení. Když se nám to povede, bude se nám dýchat mnohem lépe," doplnil kapitán týmu Aleš Hruška.

Příbram během přípravy sehrála 12 zápasů, z toho čtyři na soustředění v Turecku, a čtyřikrát slavila vítězství včetně sobotní výhry 1:0 v generálce s třetiligovou Roudnicí. Celkové skóre má 18:18. "Výsledky v přípravě nebyly vždy ideální. Ale jinak příprava až na některé zdravotní problémy probíhala dobře a věřím, že jsme připraveni a že to prokážeme. Musíme do toho ale dát více zaujetí a srdíčka a rvát se o každý bod. To mi tam ještě trochu chybí," řekl Čuhel.

Podobně výsledky v přípravě vnímá i brankář Hruška. "My se zaměřovali na jiné věci než na výsledky, bohužel se to do nich nepromítlo. Zkoušely se různé varianty, protože v zimě je na to více času. Myslím si, že jsme na ligu připraveni," řekl kapitán týmu.

Největším problémem bylo proměňování šancí především proti kvalitnějším týmům. Právě zvýšit efektivitu v útoku by mohl Slepička, který se pokusí v Příbrami restartovat kariéru poznamenanou zraněními. Během přípravy se trefil dvakrát. "Se Spartou už jsme předběžně domluveni na hostování. Nyní se vše dolaďuje," řekl generální ředitel Příbrami Petr Větrovský. "Jen je škoda, že ho svalové zranění s námi nepustilo na soustředění, abychom ho mohli ještě více zapracovat do kádru. Teď už je ale v pořádku a věřím, že nám na jaře pomůže," dodal Čuhel.

Dobře se jeví i další posily Volešák, Zeman či navrátilec z hostování v Mostě Martin Šlapák. "Určitě mají mužstvu co dát. Musíme je dál zapracovávat a věřím, že budou těmi, kdo mužstvo na jaře potáhnou," dodal Čuhel. Vedení klubu jedná ještě o příchodu arménského reprezentanta Levona Hajrapetjana, který uspěl při testech. Naopak z hlavního kádru v zimě nikdo neodešel. I proto v Příbrami věří, že cíl zachránit ligu splní. "Musíme pro to udělat všechno," dodal Čuhel.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy