Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Příbram mění kouče, Pulpita nahradí bývalý trenér reprezentace Rada

Příbram – Prezident Příbrami Jaroslav Starka záhy po prohře svého klubu se Slavií prohlásil, že dny trenéra Martina Pulpita jsou sečteny, a o den později se jeho slova stala skutečností. Pulpita, který na podzim s Příbramí nezískal ani bod a vypadl z poháru s třetiligovým Litoměřickem, nahradí u kormidla bývalý reprezentační kouč Petr Rada. 

Petr Rada
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Příbram má za sebou hodně nevydařený vstup do sezony, po kterém je bez bodu a vstřeleného gólu poslední v tabulce. Navíc vypadla už ve 2. kole domácího poháru MOL Cupu s třetiligovým Litoměřickem po prohře 1:3. Od tohoto zápasu měl Pulpit ultimátum, že musí bodovat na Slavii, kde však středočeský celek prohrál 0:3.

"Los jsme měli těžký a normálně bych ještě počkal, ale po té blamáži s Litoměřickem, kde mě tým hodně zklamal, jsem to uspíšil. Dostat tři góly od loni divizního týmu a nedat ze hry ani jeden s útokem Mahmutovič, Majtán, to je pro mě nepřijatelné," řekl Starka. "Proto jsem řekl, že když se neudělá bod na Slavii, tak se musíme rozejít. Je mi to líto, ale takový je fotbalový život," dodal.

Tým se pokusí zvednout osmapadesátiletý Rada, který odkoučoval už 276 ligových zápasů na lavičkách Slavie, Plzně, Jablonce, Liberce, Jihlavy a Teplic, kde působil naposledy. V letech 2008 a 2009 vedl i český národní tým.

"Petr Rada je dobrý trenér, má za sebou spoustu zajímavých a úspěšných štací. Vždy jsem jeho práci respektoval a měl jsem ho v hledáčku, ale mezi trenéry, kteří by asi tak malý klub nevzali. Teď jsem ho oslovil a jsem rád, že to přijal. Doufám, že se naše hra změní a budeme mít výsledky," řekl Starka.

Kromě trenéra Pulpita končí v klubu také kouč brankářů Vítězslav Rejmon a sportovní ředitel Roman Rogoz. Novým výkonným ředitelem se stal majitel příbramského celku Jan Starka, syn prezidenta klubu. Příbram se postarala o druhou trenérskou změnu v sezoně. Už po 2. kole skončil v Mladé Boleslavi Karel Jarolím, který se přesunul k reprezentaci a jeho místo převzal Leoš Kalvoda. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy