Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Extra

Přes laso z Freiburgu zůstal ve Slavii. Naštvaný nejsem, chci si říct o další nabídku, prohlásil Coufal

Měrou vrchovatou přispěl k historickému doublu, stal se oporou Slavie a stabilním členem národního týmu. S nabídkou za Vladimíra Coufala i proto přispěchal bundesligový Freiburg, ale transfer se zrealizovat nepodařilo. Šestadvacetiletý obránce však zklamaný není, chce pomoci sešívaným k postupu do Ligy mistrů a konstantní výkonností oslovit další zájemce ze zahraničí.

Vladimír Coufal ze Slavie se raduje z gólu
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

"Zkrátka a dobře to nedopadlo. Freiburg postupem času možná ztratil zájem," konstatoval odchovanec ostravského Baníku, jenž k úřadujícím šampionům přestoupil před loňskou sezonou z Liberce.

Z rozhovorů bylo zřejmé, že jste o angažmá v Bundeslize hodně stál. Jste zklamaný?

Ani v nejmenším. Nejsem naštvaný, že jsem zůstal ve Slavii. Existuje zde reálná šance hrát Champions League a každoročně o český titul. Někde jsem se dočetl, že jsem si chtěl přestup vytrucovat - to mě mrzelo, protože to není pravda. Ano, v Německu bych si zahrát chtěl, ale prostě to nedopadlo. Jsem rád, že můžu být i nadále součástí červenobílé rodiny.

V sešívaném dresu začnete 20., nebo 21. srpna bojovat v závěrečném předkole Ligy mistrů. Motivace si ji poprvé v kariéře zahrát musí být obrovská…

Je. Jak nám hráčům, tak panu předsedovi Tvrdíkovi, by se účastí v hlavní soutěži splnil sen. Stát na trávníku a slyšet hymnu Champions League by bylo něco neskutečného.

Více o Slavii před startem nového ligového ročníku si poslechněte ve Fotbal fokus podcastu:

Pokud byste si místenku mezi elitou starého kontinentu zajistili, mohl byste si v ní eventuálně říct o ještě zajímavější angažmá než ve Freiburgu. Vnímáte to tak?

Jasně. Pokud se nám podaří kvalifikovat do základní skupiny, budeme ještě více na očích než loni v Evropské lize. Musím hrát ještě líp, než jsem hrál, aby nějaká nabídka přišla znovu.

Ve čtvrtém předkole můžete narazit například na loňského soupeře z Evropské ligy FC Kodaň, Celtic, Dinamo Záhřeb či Ajax. Máte mezi zmíněným kvartetem favorita?

Ani ne. Jsou to všechno velmi silná mužstva - koho nám los přisoudí, s tím budeme hrát. My se budeme snažit dát ve dvojzápase více gólů než soupeř a postoupit.

"Možná by to někoho na svazu mohlo začít zajímat."

Klíčové dvojutkání však budete hrát až za více než měsíc. Vraťme se o pár týdnů zpět. Stihl jste po náročné sezoně dostatečně zregenerovat?

Trošku jsem si odpočinout stihl, ale dovedu si představit i delší volno. Vzhledem k brzkému ligovému startu a extrémně krátké přípravě jsme dostali jen 12 dnů, což není úplně bomba.

Za týden navíc byste se pravděpodobně nezlobil…

Stihl jsem vše, co jsem potřeboval, ale ano - ještě týden bych uvítal. Možná by to někoho na svazu mohlo začít zajímat. Doufám, že ve větší míře nepřijdou žádná zranění - může se to stát, když si tělo dostatečně neodpočine.

Po dovolené a přesunu do hlavního města jste absolvoval, jak jste zmínil, extrémně krátkou letní přípravu. Jak ji hodnotíte?

Myslím, že to bylo v pohodě. Začínal jsem o týden později než kluci a nezúčastnil jsem se kondičního soustředění, ale doufám, že jsem stihl vše, co trenér potřeboval, a kvalitně se připravil na náročnou sezonu.

Dá se říct, že se letošní příprava oproti všem ostatním, které jste v kariéře zažil, lišila?

Po krátké dovolené jsme do toho skočili po hlavě, zejména v tom se lišila. Vše, co jsme měli odběhat, jsme odběhali během prvních pár dnů - ty byly zabijácké.

S ohledem na dominantní výkon v utkání o Československý Superpohár se ovšem zdá, že se tým i nadále veze na mistrovské vlně. Jak vám připadal výkon mužstva v Trnavě?

Myslím si, že jsme zápas od začátku do konce kontrolovali. Nicméně jak v lize, tak v Champions League potkáme mnohem těžší soupeře. Určitě to ale nebyl bezchybný výkon a máme ještě na čem pracovat.

Pracovat budete v podobném složení jako loni. Vyjma odchodu Miroslava Stocha a Simona Deliho jste v kabině zůstali pohromadě, navíc přišlo hned kvarteto posil. Cíle v rámci tuzemské soutěže proto nemohou být jiné než nejvyšší. Souhlasíte?

Určitě. Budeme chtít minimálně obhájit titul a úplně nejlepší by bylo zopakovat loňskou sezonu (zisk doublu po 77 letech a postup do čtvrtfinále Evropské ligy, pozn. autora), ale všichni si uvědomujeme, že to bude nesmírně těžké.

Jedna ze zmíněných akvizic přišla i na vaši pozici pravého obránce. Cítíte se v konkurenci Tomáše Holeše, jenž měl loni v Jablonci nadprůměrný ročník zejména počtem gólů a asistencí, pod větším tlakem?

Holi měl fantastický rok a bylo logické, že po něm sáhl nejlepší klub v Česku. Od jeho příchodu si nemůžu být ničím jistý, nutí mě soustředit se na každý míč v tréninku ještě víc. Sám v nějakém rozhovoru řekl, že nás vzájemná konkurence může posouvat a já s tím můžu jen souhlasit. Vše budu muset dělat s maximálním úsilím, ale to jsem dělal i loni - Michal Frydrych (hlavní konkurent) je asi nejproduktivnější obránce, kterého jsem v kariéře viděl.

Co očekáváte od největší letní posily Nicolaeho Stancia?

Bezesporu zkvalitnění ofenzivní fáze a góly z přímých kopů.

Po boku rumunského reprezentanta a dalších spoluhráčů sehrajete před kvalifikací Ligy mistrů hned šest duelů na českých stadionech a první z nich už v pondělí ve Zlíně, kde jste v dubnu prohráli 1:0. Co očekáváte od brzkého startu soutěže?

Na utkání se budeme připravovat až koncem týdne, takže uvidíme, co trenér vymyslí. Zlín změnil kouče a angažoval nové hráče. Věřím, že tam neprohrajeme dvakrát za sebou.

S čím byste byl v nové sezoně spokojen z osobního pohledu?

Rozhodně s lepší produktivitou (3+3 v loňském ligovém ročníku). Rád bych pomohl k postupu do Ligy mistrů a k obhajobě českého titulu, to by bylo skvělé.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy