Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Překvapivý rozchod. Hornyák po necelém roce skončil na lavičce Liberce

Zsolt Hornyák už není trenérem Liberce. Slovenský kouč se po necelém roce rozhodl skončit z rodinných důvodů na lavičce Slovanu, s kterým se umístil na šesté příčce nejvyšší domácí soutěže.

Zsolt Hornyák
zdroj: ČTK autor: Černý Vít

Hornyák na začátku loňského června ve funkci nahradil Davida Holoubka, jenž po půlroce Liberec opustil, když s týmem obsadil rovněž šestou pozici a nepostoupil do evropských pohárů. Cíl nesplnil ani šestačtyřicetiletý Slovák.

Liberec se v uplynulém ročníku dostal do elitní nadstavbové skupiny o titul, kde však šestou příčku po základní části nevylepšil a skončil o bod za pátou Ostravou, která si vybojovala místo v baráži o Evropskou ligu proti Mladé Boleslavi.

Bývalý slovenský reprezentant Hornyák ve 35 ligových zápasech se Slovanem dvanáctkrát vyhrál, desetkrát remizoval a třináctkrát prohrál. V domácím poháru došli Severočeši do čtvrtfinále, kde vypadli s Ostravou.

"Chtěl bych poděkovat Slovanu za šanci, kterou mi dal. Velmi děkuji všem spolupracovníkům, nejen ve sportovním úseku, ale i technikům, trávníkářům a všem dalším lidem, kteří se starají o chod klubu. Zvláštní poděkování si zaslouží naši fanoušci, kteří nás celou sezonu skvěle podporovali. Moc si toho vážím a budu na ně vzpomínat jen v dobrém," uvedl Hornyák. Před Libercem trénoval v Arménii, na Maltě a v Rusku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy