Následuje
Téma pro hosty ČT sport

Poznar: Popřál jsem Zlínu, ať jde do pohárů. Věřil jsem ale, že vyhrajeme

Zlín – Do svého prvního zápasu v kariéře proti mateřskému Zlínu nastoupil útočník Tomáš Poznar. Na hrotu ofenzivy se však trápil, stejně jako celá jeho Plzeň, která na Letné jen remizovala 0:0. A Poznar z výsledků nebyl nadšený, i když popřál svým bývalým spoluhráčům úspěšný útok na evropské poháry.

Tomáš Poznar v utkání proti Zlínu
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

"Na zápas jsem se těšil. Zdejší prostředí dobře znám. Představoval jsem si vše ale jinak. Věřil jsem, že tady vyhrajeme. Nepodařilo se to, protože jsme nedali gól," popsal po zápase svoje pocity Poznar.

Trenér Roman Pivarník ho nechal na hrotu útoku osamoceného. V soubojích se zlínským stoperem Jugasem měl těžkou roli a neprosadil se. "Musím sportovně uznat, že dnes měl Zlín navrch. Souboje s Jugasem byly všechny férové a čisté. Na hřišti jsme si nic neřekli. Nemám to ve zvyku. Tam se starám sám o sebe," uvedl Poznar.

Až po zápase došel do zlínské kabiny svoje bývalé spoluhráče pozdravit a popovídat si. "Jsme pořád kamarádi. V zápase si však nic nedarujeme. Popřál jsem jim hodně štěstí. A také ať to dotáhnou na poháry. Prostě ať se jim daří," usmál se bývalý útočník Zlína.

Do zlínské kabiny ale nešel s prázdnou. Přinesl dva plzeňské dresy. "Kluci si o ně před zápasem napsali. Tak jsem jim dal dva svoje z dnešního zápasu. Jeden jsem měl na první a další na druhý poločas. Vzali si je Živulič a Holík, byli nejrychlejší. Chtěli je i další hráči, ale zaváhali," prohodil Poznar.

Na fandění Viktorii přeškolil i svou rodinu, která v jiných zápasech přeje Zlínu. "Mají permanentky. Dnes přišli na zápas v plzeňském oblečení a fandili nám. Prostě byl pro ně tento zápas trochu jiný," dodal Poznar. Doma se ale nezdržel a odcestoval s týmem hned po zápase do Plzně. "Máme nyní náročný program přípravy, nemohu si dovolit zůstat doma," řekl Poznar.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy