Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR rallyecross Sedlčany

Potřebovali jsme vyhrát. Tohle vítězství je důležité do další fáze, hodnotí Přikryl

Kapitán Mladé Boleslavi Tomáš Přikryl pomohl brankou k výhře 3:0 nad Zlínem. Šestadvacetiletého ofenzivního záložníka těšilo, že Středočeši povedeným výkonem dali zapomenout na předcházející tři utkání, v nichž nevyhráli. V nadstavbové části je ve skupině o Evropu čeká dvojzápas s Teplicemi. Díky sobotní výhře budou mít v odvetě výhodu domácího prostředí.

Tomáš Přikryl
zdroj: ČT4

"První zápas venku je menší výhoda, z tohoto důvodu jsme tohle utkání chtěli zvládnout. Ale hlavně se nám moc nepovedly poslední tři zápasy, získali jsme v nich dva body. Potřebovali jsme zkrátka vyhrát, tohle vítězství je pro nás důležité do další fáze," řekl Přikryl, který vedl mužstvo z pozice kapitána místo vykartovaného Marka Matějovského.

"Tyhle zápasy už budou vyrovnané. Teplice jsou nepříjemný soupeř, mají svou sílu a kvalitu. Nečeká nás nic lehkého. Liga je obecně vyrovnaná, člověk si nevybere. Je to spíš o tom, jak kdo k tomu přistoupí. Může se stát cokoliv," konstatoval olomoucký rodák. Nadstavbová část se hraje poprvé v historii.

"Máme zápasy navíc, vždycky jsme si to přáli. Doufám, že to přiláká diváky, že to bude zajímavější. V každé skupině o něco půjde, myslím, že by to mohlo být dobré. Ale budeme si to muset zhodnotit až po sezoně, co vše to přinese," podotkl Přikryl. Pokud Mladá Boleslav zvládne nadstavbovou část, což znamená překonat tři soupeře, zahraje si předkolo Evropské ligy.

"Samozřejmě je to pro nás šance, Evropa je super. Každý by to chtěl hrát, i když cesta je dlouhá. Teď se musíme soustředit na Teplice," uvedl Přikryl. Proti Zlínu rozhodla Mladá Boleslav o výhře už v prvním poločase, v němž zaznamenala všechny branky. Zejména úvodní pětačtyřicetiminutovkou napravila výkon na hřišti pražské Dukly v minulém kole. Na Julisce ještě v 78. minutě vedla 2:0, ale nakonec pouze remizovala.

"Museli jsme si to vyříkat a myslím, že první poločas byl takový, jaký jsme si představovali. To, co jsme si řekli, jsme splnili. Ukázali jsme, na čem jsme pracovali v týdnu," prohlásil Přikryl. Zlínskou obranu nejvýrazněji zaměstnávalo útočné duo Komličenko - Mešanovič podporované právě Přikrylem.

"Když nastoupí tihle dva, je to síla. Oba mají nadstandardní kvalitu. Já je měl za úkol podporovat, dopředu mě to táhne. Vždycky to vyplyne ze situace," prohlásil autor třetí branky. Komličenkovi drží palce, aby překonal Lafatův střelecký rekord, k němuž mu chybí jediný gól.

"Já mu to říkal už v týdnu. Věřil jsem mu. Škoda jedné situace, kdy jsem mu nahrával a on to netrefil. Přál bych mu to, měl výjimečnou sezonu a zasloužil by si to," ocenil ruského spoluhráče Přikryl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy