Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix USA 2020

Postup do ligy a honem na rekonstrukci. Opava asi začne první ligu v azylu v Karviné či Olomouci

S postupovou euforií okamžitě přicházejí i milé strasti. Opava musí dát dohromady rozpočet na příští sezonu a zajistit podporu generálních sponzorů. Zároveň je potřeba rekonstruovat i její stadion, kterému schází především vyhřívaný trávník. Vzhledem k úpravám by klub mohl začít sezonu na půdě konkurenčního klubu, nabízí se stadiony v Karviné či v Olomouci.

Fanoušci Opavy
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Opavský klub za třináct let od svého pádu urazil značný kus cesty. Slezský FC po odchodu nesolventních majitelů z Ukrajiny, kteří klub celkově destabilizovali, se v roce 2005 propadl z první ligy až do krajského přeboru, klub poté převzalo město a postupně ho vytáhlo až do druhé ligy.

Po několikaleté stabilizaci kádru v ní Opavským v těžkém ročníku s exligovými týmy Olomouce a Ostravy už vloni unikl postup o dva body, letos si však Opava budovala rozhodující náskok už od úvodních jarních kol a postupuje s naprostým přehledem.

"Jsem rád, že jsem u toho po tom všem mohl být ještě jako hráč. Opava si první ligu jednoznačně zaslouží, má výborné divácké zázemí a myslím, že přispěje ke zvýšení atraktivity celé soutěže," řekl opavský veterán Zdeněk Pospěch, který letos v prosinci oslaví čtyřicetiny. Zda je stráví i aktivně na prvoligovém trávníku, je stále nejisté a rozhodující roli bude hrát zřejmě jeho zdravotní stav.

Je nám líto, video expirovalo.
Opava se už těší na nejvyšší soutěž. Slezané ale nechtějí usnout na vavřínech

Výhry by Opavě ale byly k ničemu, pokud by před třemi týdny městské zastupitelstvo na svém zasedání neschválilo mimořádnou investiční akci ve výši 22 milionů korun na vybudování vyhřívaného trávníku, který je nutnou podmínkou k udělení prvoligové licence. Opava ho doposud neměla. Vedení města však rekonstrukci hrací plochy dalo zelenou a tím padla největší nesportovní překážka v cestě do nejvyšší soutěže.

"Velice si vážíme vstřícného kroku opavských zastupitelů, kteří schválili tuto mimořádnou investiční akci. Nyní budeme ve spolupráci se statutárním městem Opava činit jednotlivé kroky, aby k realizaci vyhřívání na našem stadionu došlo v co nejkratší době," uvedl technický ředitel klubu Jaroslav Rovňan.

Součástí investic jsou i další drobné úpravy v zázemí stadionu. Pokud by se renovace hrací plochy nestihla do začátku nové sezony, musel by tým odehrát několik úvodních domácích zápasů v azylu. Pravděpodobně v Karviné, do úvahy přichází i Olomouc.

Město však dlouhodobě proklamuje, že by svůj většinový podíl v klubu chtělo odprodat novému investorovi. Vloni se o opavský fotbal zajímal subjekt ze Švýcarska, ale zastupitelstvo transakci na svém zasedání neposvětilo s odkazem na nepříliš jasné pozadí investora. Hledání strategického partnera tudíž trvá.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy