Následuje
SP Rakousko

Postup do ligy a honem na rekonstrukci. Opava asi začne první ligu v azylu v Karviné či Olomouci

S postupovou euforií okamžitě přicházejí i milé strasti. Opava musí dát dohromady rozpočet na příští sezonu a zajistit podporu generálních sponzorů. Zároveň je potřeba rekonstruovat i její stadion, kterému schází především vyhřívaný trávník. Vzhledem k úpravám by klub mohl začít sezonu na půdě konkurenčního klubu, nabízí se stadiony v Karviné či v Olomouci.

Fanoušci Opavy
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Opavský klub za třináct let od svého pádu urazil značný kus cesty. Slezský FC po odchodu nesolventních majitelů z Ukrajiny, kteří klub celkově destabilizovali, se v roce 2005 propadl z první ligy až do krajského přeboru, klub poté převzalo město a postupně ho vytáhlo až do druhé ligy.

Po několikaleté stabilizaci kádru v ní Opavským v těžkém ročníku s exligovými týmy Olomouce a Ostravy už vloni unikl postup o dva body, letos si však Opava budovala rozhodující náskok už od úvodních jarních kol a postupuje s naprostým přehledem.

"Jsem rád, že jsem u toho po tom všem mohl být ještě jako hráč. Opava si první ligu jednoznačně zaslouží, má výborné divácké zázemí a myslím, že přispěje ke zvýšení atraktivity celé soutěže," řekl opavský veterán Zdeněk Pospěch, který letos v prosinci oslaví čtyřicetiny. Zda je stráví i aktivně na prvoligovém trávníku, je stále nejisté a rozhodující roli bude hrát zřejmě jeho zdravotní stav.

Výhry by Opavě ale byly k ničemu, pokud by před třemi týdny městské zastupitelstvo na svém zasedání neschválilo mimořádnou investiční akci ve výši 22 milionů korun na vybudování vyhřívaného trávníku, který je nutnou podmínkou k udělení prvoligové licence. Opava ho doposud neměla. Vedení města však rekonstrukci hrací plochy dalo zelenou a tím padla největší nesportovní překážka v cestě do nejvyšší soutěže.

"Velice si vážíme vstřícného kroku opavských zastupitelů, kteří schválili tuto mimořádnou investiční akci. Nyní budeme ve spolupráci se statutárním městem Opava činit jednotlivé kroky, aby k realizaci vyhřívání na našem stadionu došlo v co nejkratší době," uvedl technický ředitel klubu Jaroslav Rovňan.

Součástí investic jsou i další drobné úpravy v zázemí stadionu. Pokud by se renovace hrací plochy nestihla do začátku nové sezony, musel by tým odehrát několik úvodních domácích zápasů v azylu. Pravděpodobně v Karviné, do úvahy přichází i Olomouc.

Město však dlouhodobě proklamuje, že by svůj většinový podíl v klubu chtělo odprodat novému investorovi. Vloni se o opavský fotbal zajímal subjekt ze Švýcarska, ale zastupitelstvo transakci na svém zasedání neposvětilo s odkazem na nepříliš jasné pozadí investora. Hledání strategického partnera tudíž trvá.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy