Následuje
Hokej den poté

Posila Slavie Škutka: Na jaře chci dát aspoň 13 gólů

Praha - S třinácti brankami druhý nejlepší střelec této sezony slovenské fotbalové ligy Dávid Škutka by po přestupu z Košic do Slavie rád navázal na povedený podzim a v pražském celku na jaře vstřelil stejný počet branek. Především se chce ale prosadit do základní sestavy. Věří, že se tým z Edenu s jeho pomocí posune z jedenáctého místa v tabulce na vyšší příčky. Ani slovenským forvardem by posilování nemuselo skončit. Generální ředitel Zbyněk Kusý nevyloučil ještě další možný pohyb v kádru. 

Zbyněk Kusý (vlevo) představil slovenského útočníka Dávida Škutku
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

"Myslím, že je to krok vpřed, česká liga je kvalitnější než slovenská. Udělám vše pro to, abych se propracoval do základní sestavy a naplnil očekávání," řekl Škutka, po Martinu Feninovi druhá zimní útočná posila slávistů.

Do Edenu přichází s vizitkou velkého kanonýra; v dresu Košic dal na podzim 13 gólů v lize a další tři v poháru. "Doufám, že budu zdravý, a když forma vydrží, minimálně tolik branek, kolik jsem dal v Košicích, bych tady rád zopakoval," prohlásil čtyřiadvacetiletý útočník.

Je mu jasné, že bude muset o místo v základu bojovat. "Bude záležet na trenérovi, já udělám vše, abych se prosadil," řekl. Prý může hrát i pod hrotem. "Jako mládežník jsem nastupoval i jako podhrotový hráč, ale postupně jsem se posunul na hrotového útočníka. Tam mi to vyhovovalo. Jsem relativně vysoký, takže má úloha je sklepávat balony, být důrazný v šestnáctce a dávat co nejvíc gólů," charakterizoval se Škutka.

Nabídky měl z Německa a Polska

Po podzimu měl nabídky z Německa i z Polska, i kvůli jazykové blízkosti se ale nakonec rozhodl pro Slavii. "Jedním z důvodů bylo v první řadě to, že je tu víc Slováků. S některými jsem přestup konzultoval, budu tu mít takové domácí prostředí," podotkl s úsměvem. "Jsem rád, že jsme se dohodli a že můžu být součástí takového klubu s takovou historií jako Slavia Praha," pochvaloval si Škutka.

Dávid Škutka
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Střeleckou formu nabral až na podzim, což si vysvětluje i tím, že ho rozptylovaly určité osobní problémy. "Je to psychikou hráče. Předtím jsem měl nějaké osobní problémy, vyřešilo se to a já mohl věnovat většinu času fotbalu. Štěstí se ke mně přiklonilo a já doufám, že budu ve střílení gólů pokračovat ve Slavii," přál si Škutka.

Uchvátil ho stadion

Hned jak dorazil do Edenu, uchvátil ho nový stadion. "Na Slovensku tolik krásných stadionů není, je to něco jiného. Eden je nádherný a těším se na atmosféru, protože vím, že sem chodí hodně fanoušků. Jsem plný očekávání," řekl čtyřnásobný slovenský reprezentant do 21 let.

Je přesvědčen, že se Slavia na jaře posune tabulkou vzhůru. "Na podzim jsem českou ligu a Slavii sledoval, protože je tu hodně Slováků. Myslím, že Slavie určitě patří výš, a doufám, že jí pomůžu k tomu, aby se posunula tabulkou," uvedl Škutka.

Ve Slavii bude nosit poměrně netradiční číslo 33. "Ne že by to bylo nějaké speciální číslo, ale dařilo se mi v něm v předchozím klubu. Proto jsem po něm sáhl, když ve Slavii ta možnost byla," dodal.

Kusý: V útoku jsme představy Rady naplnili

Slavia už získala čtyři zimní posily, z toho dvě do útoku. Na herní soustředění do Turecka odcestuje 23 hráčů, odjet by měli minimálně i dva mladíci, aby nasbírali zkušenosti.

"Nemůžu vyloučit, že se ještě do konce přestupního termínu něco může stát, ale specifikovat to nechci. Některé věci na hráčském trhu se komplikují. Pohyb ale může nastat vždy," řekl Kusý. Co se týče útočníků, o nikom dalším už Slavie neuvažuje. "Máme čtyři až pět hráčů, kteří mohou na tomto postu nastoupit. Co se týká síly útoku, naplnili jsme představy trenéra Rady. Jsme rádi, že se nám podařilo splnit náš podzimní úkol - doplnit kádr. Doufám, že se Dávidovi bude dařit u nás stejně jako na podzim v Košicích," uvedl Kusý.

Zbyněk Kusý
zdroj: ČT4

Útočné posily podle něj měli Pražané vyhlédnuté delší dobu. "Měli jsme tyhle věci naplánované dlouho, tahle situace byla připravená od listopadu. Vyjma Filipa Šeba jsme měli o hráčích, které jsme chtěli přivést, naprosto detailní přehled. Byli jsme si jisti, že je přivedeme, než odjedeme na herní soustředění do Turecka," prohlásil Kusý.

Do Turecka odjede 23 fotbalistů, je tak možné, že některé hráče z nynějšího kádru Slavia uvolní na hostování. "Nominace je čistě věcí trenéra. Začneme to řešit, až padne konečná nominace. Dohodli jsme se, že na soustředění odvezeme minimálně dva hráče mladších ročníků, aby se připravovali s mužstvem a získali zkušenosti," dodal Kusý.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy