Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Pokorný si poranil kolenní vazy a Liberci bude minimálně měsíc chybět

Liberec - Minimálně měsíc bude fotbalovému Liberci chybět kapitán Lukáš Pokorný. Ze sobotního utkání s Plzní si odnesl poraněné kolenní vazy a zřejmě kvůli tomu nestihne ani říjnové zápasy reprezentace.

Liberecký stoper Lukáš Pokorný
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Nepotvrdilo se však podezření na vážnější zranění. "Ta prognóza nebyla vůbec dobrá. Doktoři měli strach, že budu mít přetržené zkřížené vazy. Celou neděli jsem přemýšlel, co bude dál, jestli mám po sezoně," připustil Pokorný.

"Mám trochu poškozený meniskus a částečně natržený vnitřní postranní vaz. Dva týdny budu nosit ortézu a pak se uvidí co dál. Když vše půjde dobře, tak bych mohl být za pět týdnů znovu na hřišti," dodal.

Pokorný si přivodil zranění v s souboji s útočníkem Viktorie Michalem Ďurišem. "Chtěl jsem vší silou odkopnout balón, Ďuriš si tam ale šikovně dal tělo a já jsem půlkou nohy kopnul do něj. Okamžitě jsem ucítil bolest v koleně," popsal Pokorný.

Kvůli zranění neodcestuje s týmem ani na zápas Evropské ligy s Karabachem. "Moc rád bych tam byl a kluky aspoň podpořil. Ale protáhla by se tím léčba. Raději zůstanu v Liberci a dopřeju noze klid. Mrzí mě to, ale v tomhle případě musel vyhrát rozum, takže nepojedu," dodal obránce Slovanu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy