Následuje
SP Rakousko

Poborský: Rozhodčí to vzal od první minuty do své režie

České Budějovice - Proti výkonu sudího Drahoslava Drábka v utkání první fotbalové ligy České Budějovice - Příbram (0:1) podají poražení Jihočeši námitku. Podle předsedy představenstva Dynama Karla Poborského považují Českobudějovičtí výkon rozhodčího za tendenční. Poborskému vadila řada verdiktů. Mimo jiné nesouhlasil s červenou kartou pro domácího Řezníčka a také s nařízenou penaltou, z níž dala Příbram jediný gól.

Trenér Českých Budějovic Martin Vozábal (vpravo)
zdroj: ČTK autor: David Veis

"Dneska to měl být naprosto vyrovnaný zápas. Ale od první do poslední minuty to rozhodčí vzal do své režie. Pokud takhle chceme prezentovat fotbal, tak napišme rovnou do novin výsledek a nekažme si víkendy," řekl Poborský.

Podle něj nejprve viděl neprávem červenou kartu Řezníček. Českobudějovický útočník dostal druhou žlutou kartu za nesportovní chování. "Ten hráč přitom jen hodil míč na místo, odkud se mělo po faulu rozehrávat," uvedl Poborský.

Karel Poborský: "My jim přidáváme (rozhodčím, pozn. red.), aby se měli hezky. A oni se hezky mají. Jenže my, kteří fotbal spolufinancujeme, z toho pak máme kolikrát oči pro pláč."

Zpochybnil i penaltovou situaci. Pokutový kop podle něj Drábek nařídil za to, že brankář Daněk fauloval příbramského hráče bez míče. "Pokud to Daněk skutečně udělal, tak proč potom nedostal červenou kartu?" řekl Poborský.

Českobudějovický šéf je zvědavý, jak se k situaci postaví komise rozhodčích. Dodal však, že i když Drábka jakkoli potrestá, body Jihočechům nikdo nevrátí. Poborskému jako členovi výkonného výboru Fotbalové asociace ČR také vadí, že rozhodčí mají lepší podmínky, ale jejich výkony tomu neodpovídají.

O úrovni sudích podle něj vypovídá i fakt, že jeden z nejdůležitějších zápasů soutěže mezi Spartou a Plzní rozhodoval arbitr z Německa. "Tak proč tady vytváříme čím dál lepší podmínky pro rozhodčí, když si pak na vrchol ligy pozveme cizince? Jestli takhle chceme prezentovat fotbal, tak ho raději nedělejme," řekl Poborský.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy