Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME v 10 tancích 2018 Česko

Plzni ruply nervy. Trenér Uhrin končí, nový trenér bude jmenován v úterý

Praha - Od fotbalistů Plzně byl kvůli vyřazení ve 3. předkole Evropské ligy odvolán trenér Dušan Uhrin. Šestačtyřicetiletý kouč skončil u týmu okamžitě, dopolední trénink už vedli asistenti. Jméno jeho nástupce klub oznámí hned v úterý. Zatím není jasné, kdo Uhrina nahradí. Vedení Viktorie je údajně v kontaktu hlavně s Miroslavem Koubkem, zajímalo se i o služby Pavla Hapala. V posledních dnech se hovořilo také o Stanislavu Levém, který už v Plzni před lety působil.

Dušan Uhrin mladší
zdroj: ČTK autor: Michal Kammermayer

"Zásadní byl jak samotný fakt ukončení našeho působení v letošním ročníku evropských pohárů, tak také způsob, kterým k němu došlo," uvedl generální manažer Plzně Adolf Šádek. "Trenér měl důvěru, dostatek času i veškeré podmínky pro přípravu týmu na novou sezonu, ve které byl postup do základní skupiny Evropské ligy jednoznačnou prioritou," dodal.

Dušan Uhrin: "Beru to jako fakt. Nesplnili jsme cíle, nedostali se do Evropské ligy, vypadli jsme s Ploještí. To se stalo a to mě mrzí. Na druhou stranu jsem třeba v lize za celou dobru prohrál jen jedinkrát, 0:1 se Spartou. Mužstvo je velmi dobře připravené a natrénované, to můžu garantovat."

Vyřazení z pohárů prý Plzeň finančně nezasáhne, přijde však o možnost měřit se s evropskými kluby. "Rozpočet je vždy tvořen bez započítání bonusů UEFA, je však zásadní směrem ke sportovnímu vývoji týmu, který ztrácí možnost herní konfrontace s nejvyspělejšími týmy Evropy," prohlásil Šádek.

Uhrin přiznal, že po výhře v Českých Budějovicích odvolání nečekal. "Ale na druhou stranu se o mém údajném odvolání ve všech možných médiích spekulovalo už nějaký čas. Takže jsem byl vůči tomu tak nějak vnitřně obrněný." Zároveň odmítl, že by měl problémy s kabinou. "S hráči bylo všechno v pořádku. To, co se objevovalo v novinách, třeba že mám nějaké spory s Pavlem Horváthem, to vůbec nebyla pravda, s hráči jsem vycházel normálně, bez problémů," řekl Uhrin.

Je nám líto, video expirovalo.
Uhrin po neúspěchu v EL skončil v Plzni

Viktorii vedl od prosince, kdy nahradil Pavla Vrbu, který zamířil k české reprezentaci. Na úspěchy svého předchůdce, jenž za pět let udělal z průměrného celku dvojnásobného ligového mistra a dvojnásobného účastníka Ligy mistrů, však nenavázal.

"Přestože se neloučíme za ideální konstelace, trenérovi jsem při loučení poděkoval. Přicházel do Plzně po neuvěřitelně úspěšné éře Pavla Vrby, této výzvy by se nebyl schopný chopit každý," přidal majitel klubu Tomáš Paclík. "V tuto chvíli však upřednostňujeme dlouhodobější sportovní koncept tak, aby byla Viktoria dlouhodobě opět úspěšná na tuzemské i evropské fotbalové scéně," uvedl.

Uhrin se s Plzní rozloučil nedělní ligovou výhrou 4:0 nad nováčkem z Českých Budějovic a po třetím kole se stal prvním odvolaným trenérem nové sezony. "Vítězství v Českých Budějovicích, při veškeré úctě k soupeři, nebylo v této souvislosti bernou mincí. Viktoria se vzhledem ke kvalitě kádru a veškerým podmínkám pro hráče i trenérský tým musí upínat k těm nejvyšším cílům. Ambice jednoduše naplněny nebyly," uzavřel Šádek.

Zdroj
ČT sport, ČTK, aktualne.cz

Hlavní zprávy