Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
55. Rallye Šumava Klatovy

Plzeň prověří Jablonec nabuzený po výhře nad Spartou. Mladá Boleslav se může vzdálit sestupu

Kdo by to před sezonou řekl, že v souboji Plzně s Jabloncem na sebe narazí pátý a druhý celek. A to máme pouze osm kol do konce první fotbalové ligy. Viktoria musí doma v utkání 27. kola proti Jablonci zabrat a nejlépe mu oplatit prosincovou porážku 2:3, nastoupí ovšem bez několika opor. Zachránářský souboj se odehraje v Mladé Boleslavi, kde má Opava jednu z posledních šancí vrátit se do hry o setrvání v soutěži. 

Jaroslav Zelený brání Jeana-Davida Beauguela
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Plzeň sedm kol po sobě neprohrála a poskočila na páté místo. Viktoria v posledních šesti domácích ligových utkáních s Jabloncem zvítězila. "Těšíme se na výzvu a zápas, který nám může ukázat, jak jsme silní. Jablonec má svou kvalitu a každý rok ji potvrzuje. Stejně jako my bojuje o své cíle v Evropě, očekávám zajímavou bitvu," prohlásil asistent plzeňského trenéra Marek Bakoš. Chybět domácím budou záložníci Bucha, Čermák, Kayamba a stoper Hejda.

Severočeši neprohráli šest kol po sobě. "Vítězství se Spartou jsme si vychutnali a vážíme si ho. Spartu neporážíte každý týden. Dva dny na přípravu do dalšího zápasu není moc, hrajeme už v sobotu navečer. Museli jsme dát opět do kupy kádr, zregenerovali jsme a jdeme na to," řekl jablonecký kouč Petr Rada, který v Plzni v minulosti působil.

- Plzeň ve středu v dohrávce zvítězila nad Zlínem 2:0, je 7 ligových duelů po sobě neporažena a prohrála jediné z 11 jarních kol.

Opava má o bod více než poslední Příbram, na patnácté Teplice, které jsou na prvním nesestupovém místě, ale ztrácí už osm bodů. Slezané nastoupí v záchranářském duelu v Mladé Boleslavi. Středočeši tři kola po sobě bodovali a v případě výhry se mohou ze 14. místa o něco vzdálit sestupovým příčkám.

"Čeká nás zápas s Boleslaví, která ještě není venku ze sestupových starostí. Má velmi kvalitní tým, silnou lavičku, rozehrála se. My hrajeme zápas naděje, ještě to můžeme zdramatizovat. Víme, že se nůžky rozevírají, ale pořád máme osm kol. Uděláme absolutní maximum pro to, abychom se ještě zkusili vrátit do hry," burcoval kouč Opavy Radoslav Kováč. 

- Opava v lize s Mladou Boleslaví 2x po sobě a ve 3 z posledních 4 utkání neprohrála

Teplice z posledních čtyř kol získaly jediný bod a pouze tři body je dělí od pásma sestupu. Severočeši nastoupí v Olomouci, kterou v posledních 10 vzájemných ligových zápasech neporazili.

"V Olomouci znám hodně hráčů a musím říct, že mají velice dobrou defenzivu v čele s Hubníkem a Benešem. Na ni navazují i v rychlé přechodové fázi, tahle jejich přímočarost je dost nebezpečná. Pokud chceme uspět, musíme si to pohlídat. Jsme v poměrně těžké situaci a potřebujeme urvat nějaké body. Věřím, že se nám to podaří," prohlásil trenér hostů Radim Kučera.

- Olomouc v posledních 3 domácích ligových zápasech získala jediný bod a neskórovala. Teplice mají s 56 inkasovanými brankami nejhorší obranu ligy.

Dvanáctá Karviná v obou ligových duelech po návratu trenéra Jozefa Webera bodovala, naposledy remizovala s plzeňským vicemistrem 1:1. Tentokrát hostí trápící se České Budějovice. Dynamo osm kol po sobě nezvítězilo a prohrálo čtyři z posledních pěti zápasů nejvyšší soutěže.

"Do Karviné přišel nový trenér a udělali ze dvou zápasů čtyři body. Karviná má kvalitu a část sezony se pohybovala ve středu tabulky, pak klesla. Soustředíme se ale hlavně na sebe. Vyhodnotili jsme si, proč jsme se dostali do aktuální situace a co musíme udělat jinak. Důležité je, abychom se vyvarovali chyb, které jsme dělali," dodal lodivod Dynama David Horejš.

- České Budějovice jsou s 10 nerozhodnými výsledky spolu s Olomoucí remízovými "králi" ligy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy