Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín UEFA

Plzeň přišla o nejlepšího střelce, Durosinmi musí na operaci s kolenem

Plzeň přišla minimálně do konce podzimní části sezony o svého nejlepšího střelce Rafiua Durosinmiho. Dvacetiletý nigerijský útočník má po střetu s vlastním brankářem Mariánem Tvrdoněm ze sobotního ligového utkání v Liberci poškozené vazy v koleně a v úterý podstoupí operaci.

"Bohužel s Rafiem už nemůžeme do konce podzimu počítat. Držíme mu nyní palce, aby vše proběhlo podle plánu, brzy začal s rekonvalescencí a dokázal se co nejrychleji v plné síle vrátit. Doba pauzy se nyní těžko odhaduje, je velmi individuální. Má však naši plnou podporu a veškerý špičkový servis našich klubových lékařů i fyzioterapeutů," uvedl sportovní ředitel Viktorie Daniel Kolář.

Durosinmiho vážné zranění, které utrpěl v 53. minutě víkendového utkání, je pro aktuálně třetí tým prvoligové tabulky velkou ranou.

Vytáhlý útočník se v úvodu sezony dostal do skvělé formy a se šesti góly a pěti asistencemi je nejproduktivnějším hráčem a druhým nejlepším střelcem soutěže za sparťanem Lukášem Haraslínem. Třikrát se prosadil i v Evropské konferenční lize.

Rodák z Lagosu přišel do Česka na začátku roku 2021, kdy si ho vyhlédla Karviná. V nejvyšší soutěži se gólově uvedl loni v únoru při překvapivé výhře Slezanů na hřišti pražské Slavie.

Do Plzně Durosinmi zamířil před rokem nejprve na hostování, které se v létě změnilo v přestup. V české nejvyšší soutěži má na kontě 45 zápasů a 13 gólů.

Svou bilanci ale nejméně do února nerozšíří. Viktorii čeká na podzim ještě osm ligových duelů, další čtyři zápasy odehrají Západočeši v Evropské konferenční lize a jeden v domácím poháru.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články