Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Plzeň posiluje zálohu, z Levski Sofia získala Procházku

Plzeň neztrácí čas. Už druhou letní posilou Viktorie se stal slovenský záložník Roman Procházka. Na západ Čech přichází jako volný hráč po konci smlouvy v Levski Sofia. Devětadvacetiletý univerzál s českým mistrem podepsal tříletý kontrakt.

Roman Procházka v černočerveném trnavském dresu
zdroj: ČTK autor: Miroslav Földeši

Procházka do Levski zamířil v roce 2012 z Trnavy a postupně se zařadil mezi opory. V minulé sezoně za bulharský tým odehrál 45 soutěžních zápasů, v nichž zaznamenal šest gólů a osm asistencí.

"Angažmá v Plzni je pro mě obrovská výzva. Těším se na fanoušky, na město, na klub... Viktoria má každoročně ty nejvyšší ambice, což mi bude vyhovovat," řekl Procházka.

Dvojnásobný slovenský reprezentant nastupuje primárně ve středu pole, ale může hrát i na dalších postech v záloze. "S Romanem jsme se viděli již v zimě, kdy došlo k prvnímu oťukávání. Jde o velmi zkušeného hráče. Jeho příchodem posilujeme střed pole, což jsme avizovali jako jednu z priorit," uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Plzeň posiluje na příští sezonu, ve které bude hrát skupinu Ligy mistrů. V pondělí Viktoria angažovala nigerijského krajního záložníka Ubonga Ekpaie ze Zlína. Na západ Čech se přesunul i stoper Luděk Pernica, jehož příchod z Jablonce už byl domluvený od zimy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy