Cyklotoulky

Plzeň popáté v přípravě zvítězila s čistým kontem

Jedno vítězství za druhým. Fotbalisté Plzně procházejí letní přípravou sebejistě, navíc popáté neinkasovali. Úřadující ligový mistr porazil Innsbruck 2:0 a ani v druhém utkání na soustředění v Rakousku nedostal gól.

Plzeň byla proti nováčkovi rakouské ligy většinu času aktivnější a do vedení šla ve 14. minutě, kdy se po centru od Jana Kovaříka hlavou prosadila jedna z letních posil Ubong Ekpai.

Po hodině hry plzeňský trenér Pavel Vrba hromadně prostřídal tým a na trávník se dostala i nejčerstvější posila Pavel Bucha. Další z čerstvých hráčů Milan Petržela deset minut před koncem z individuální akce přidal druhý gól.

"Velice zajímavý zápas. Soupeř nás hodně napadal, hrál ve třech vzadu, což je trochu zvláštní na naše poměry. Celkem jsme zvládli zápas bez problémů. Mohli jsme dát i víc branek, soupeř se prakticky nedostal do šance. Takže spokojenost," uvedl asistent trenéra Dušan Fitzel.

Viktoria v přípravě dosud inkasovala jen při výhře 4:3 nad druholigovými Českými Budějovicemi. V sobotu Západočeši v posledním duelu v Rakousku odehrají generálku na start nové sezony s Dynamem Kyjev.