BBV po 25 letech

Plzeň podruhé v řadě neskórovala a může přijít o první místo

Druhou ztrátu za sebou si v nejvyšší soutěži připsali fotbalisté Plzně. Po předchozí porážce 0:1 v Edenu totiž remizovali doma s Olomoucí 0:0. Obě mužstva dohrávala v deseti poté, co obdržel v závěru první půle červenou kartu hostující Roman Hubník, kterého krátce po změně stran doplnil domácí Filip Kaša. Viktoria stále vede neúplnou tabulku, ale druhá Slavia ji v případě nedělního vítězství může přeskočit. Sigma je devátá.

Utkání Plzeň - Olomouc
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

Domácím chybělo trio Řezník, Pernica, Mosquera, které bylo vyloučeno při minulé porážce 0:2 na Slavii. Pozici stopera zaujal Kaša, na kraji defenzivní linie hrál Sýkora a v záloze od začátku nastoupili Čermák se Šulcem.

První velkou šanci si vytvořili v 8. minutě Olomoučtí. Nepokrytý Zifčák ale v dobré pozici ideálně netrefil míč a minul. Na druhé straně hlavičkoval nepřesně také Beauguel.

Poté Hubník po standardní situaci o kousek přestřelil. Ve 27. minutě zahodil stoprocentní příležitosti domácí Čermák, který sám před brankou zamířil vedle. Mezi tyče se nevešel ani tvrdý Sýkorův volej a Buchovu dalekonosnou ránu ve 37. minutě zase vyrazil olomoucký gólman Macík.

Těsně před pauzou Hubník podrazil unikajícího Kopice a od rozhodčího Ginzela dostal rovnou červenou kartu. Přesto se sedmatřicetiletý stoper dočkal při odchodu ze hřiště bouřlivého potlesku.

Plzeňská přesilovka však trvala pouze do 57. minuty, kdy byl vyloučen obránce Kaša za dvě žluté karty v rychlém sledu.

Viktorii mohl poslat do vedení Sýkora, který ale napálil jen Macíka. Tyčku jeho branky po hodině hry trefil Beauguel hlavou, dorážející Chorý vzápětí ztroskotal na Jemelkovi.

Domácí se dál tlačili za vítězným gólem. Další Buchovu střelu vyrazil olomoucký brankář. Střídající Kayamba vypálil nad břevno. Těsně před koncem naopak plzeňský gólman Staněk zneškodnil Zahradníčkův pokus.

Plzeň od března 2012 v nejvyšší soutěži popatnácté za sebou s Olomoucí neprohrála, ale doma s Hanáky ztratila body po předchozí šňůře sedmi výher.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Ginzel - Nádvorník, Antoníček - Berka (video). ŽK: Kaša, Kalvach, Beauguel - Macík. ČK: 57. Kaša - 45. Hubník. Diváci: 5015.

Plzeň: Staněk - Havel, Kaša, Hejda, Sýkora - Bucha, Kalvach - Kopic (74. Kayamba), Čermák (79. Janošek), Šulc (46. Chorý) - Beauguel. Trenér: Bílek.

Olomouc: Macík - Beneš, Hubník, Jemelka - Hála (69. Poulolo), Sedlák, Spáčil, Zmrzlý (90.+4 Vepřek) - Daněk (83. Šíp), Růsek (68. Zahradníček), Zifčák. Trenér: Jílek.