Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Běžkotoulky

Plzeň lituje Šádkova gesta a kritizuje dění v ochozech: Takovou agresi a nenávist jsme ještě nezažili

S omluvou za chování a vztyčený prostředníček generálního ředitele Adolfa Šádka přispěchala den po ligovém šlágru na půdě Slavie v Edenu fotbalová Plzeň. Západočeši se ale zároveň pozastavili nad počínáním domácích příznivců, kteří na hosty nejen po vyrovnávacím gólu Jeana-Davida Beauguela na konečných 1:1 házeli z hlediště různé předměty.

Fanoušci Slavie
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

Fotografové zachytili Šádka, jak fanouškům Slavie ukazuje zdvižený prostředníček. "Nevhodného gesta litujeme, tato vteřinová reakce se neměla stát. Nenávist a agresi v takové míře jsme ještě nezažili," uvedla Plzeň na Twitteru.

Slavii poslal do vedení v první minutě nastavení z penalty Ondřej Kúdela, Viktoria srovnala stejným způsobem. Oba pokutové kopy byly sporné a podle komise rozhodčích nezapadly do kontextu celého utkání, které řídili polští sudí v čele s hlavním Bartoszem Frankowským.

Dění v utkání řešil Fotbal fokus podcast:

Beauguel se po brance, díky níž Západočeši udrželi v čele tabulky dvoubodový náskok před obhájcem titulu Slavií, rozběhl se spoluhráči k postranní čáře, kam na ně začaly dopadat předměty. "Naše radost po gólu byla pochopitelně obrovská. Nebezpečné PET láhve, sprosté nadávky a kelímky s pivem z hlediště? Jsme rádi, že některý z předmětů nikoho nezranil," uvedla Viktoria.

Západočeši odmítli, že by se jejich realizační tým zapojil do nevhodného chování mezi lavičkami. Těsně po vedoucím gólu dostal asistent slávistického trenéra Jaroslav Köstl červenou kartu za to, že zdržoval hru zakopnutím míče. "Válka laviček? Nesouhlasíme. Náš realizační tým se věnoval hlavně vlastnímu týmu," poznamenal plzeňský klub.

V Edenu od úvodních minut panovalo vůči Západočechům mimořádně nepřátelské až nenávistné prostředí. Celý stadion několikrát skandoval "Zk.....á Plzeň", na což si stěžoval kouč Viktorie Michal Bílek. Domácí fanoušci také směrem k brankáři Jindřichu Staňkovi už před výkopem hodili kelímek s pivem.

Slávističtí fanoušci na severní tribuně v závěru prvního poločasu použili dýmovnice a způsobili několikaminutové přerušení utkání. Zápasem se bude ve čtvrtek zabývat na svém pravidelném zasedání disciplinární komise Ligové fotbalové asociace.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články