Následuje
SP Rakousko

Petržela měl svolení k odchodu, v Plzni však zůstal a pod Ještědem zářil

Liberec - Před měsícem vypadl Milan Petržela z plzeňské sestavy a dokonce si mohl hledat nové angažmá. I kvůli zranění Václava Pilaře nicméně čtyřiatřicetiletý záložník ve Viktorii setrval, dostal se zpět na hřiště a ve druhém utkání po návratu do základní sestavy byl jedním z hlavních strůjců vítězství 3:0 v Liberci. Vstřelil první soutěžní gól od konce dubna, k tomu přidal dvě asistence a stal se hráčem zápasu.

Milan Petržela
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"Bilance 1+2, to je bomba. Jsem krajní ofenzivní hráč. Jsem na hřišti od toho, abych dával góly a případně na ně nahrával. V Liberci se to povedlo maximálně," pochvaloval si Petržela.

Trefil se v lize poprvé od 29. dubna, tehdy skóroval proti Dukle. "Kluci si ze mě neutahovali. Už jsou zvyklí, že nedávám branky, že spíš nahrávám. Takže jsem byl furt v klidu a nebyl pod žádným tlakem," pokračoval bývalý reprezentant.

Po utkání v Jablonci na začátku srpna nehrál tři zápasy a nebyl ani v nominaci. Poté mu ovšem pomohlo zranění spoluhráče Pilaře. "Kádr je široký. Byl jsem v situaci, že jsem si mohl hledat angažmá. Ne že bych si ho hledal, ale měl jsem svolení. Byli určení tři krajní záložníci, kteří mají přednost přede mnou. Samozřejmě mě nikdo nevyháněl, ale situace byla taková, že kdybych si něco našel, mohl jsem jít," uvedl Petržela.

"Pak se zranil Venca Pilař a zůstal jsem v Plzni. Dostal jsem se na lavičku, potom do základu a jsem rád, že mi to teď takhle vyšlo. Snad se tam udržím, pozici mám zase trošičku jinou. Uvidíme. Trenér musí postavit 11 hráčů, je to na něm," dodal.

Někdy mu bývá vyčítána zbrklost v koncovce, pod Ještědem si ale při druhém gólu počínal chladnokrevně. "Neviděl jsem nikoho líp postaveného. Brankář proti mně vyběhl, roztáhl ruce, takže bych to těžko dával nahoru. Snažil jsem se to trefit mezi nohy, většinou je gólman roztáhne," vysvětlil Petržela.

Byl vyhlášen hráčem zápasu a pochvalu si vysloužil i od plzeňského kouče Pavla Vrby. "Jsem spokojený s tím, že Milan i když třeba nedostával tolik prostoru, kolik by si představoval, tak přesto tvrdě pracoval na tréninku. Teď se mu to odvděčuje tím, že má skvělou formu. Jsem rád, že nám opět pomáhá a je opět hodně důležitým hráčem v mužstvu," řekl Vrba.

Petrželu těší, že Plzeň v šesti kolech neztratila ani bod. "Jasně, že se to úplně nečekalo. Prostě nám to jde, je to super. V Liberci jsme měli vepředu docela dost prostoru na brejky, a kdybychom dva tři ještě využili stoprocentně, mohli jsme vyhrát i víc," zakončil Petržela, jehož tým dostává hned od úvodu sezony pod tlak dva hlavní předsezonní aspiranty na titul - Slavii a Spartu. "Když se vyhrává, líp se sledují výsledky, jak hrají oni. Ale ještě je na to brzo, abychom to nějak víc sledovali," doplnil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy