Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vasaloppet

Pětiletý zákaz vstupu a vysoká pokuta. Slavia ostře trestá fanoušky

Utkání Slavie s Plzní má podle očekávání ostrou dohru. Pražský klub potrestal tři fanoušky kvůli neoprávněnému vstupu na hrací plochu, vhození předmětů na hřiště a ničení majetku pětiletým zákazem vstupu na stadion a pokutou 50 tisíc korun. Navíc se bude domáhat náhrady vzniklé škody.

Pořadatelé měli během utkání Slavia - Plzeň napilno
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

"Jednoznačně odmítáme tolerovat ohrožení zdraví hráčů a ostatních návštěvníků stadionu a budeme pokračovat v intenzivním vyšetřování kamerových záznamů a dalšího důkazního materiálu ze zápasu," uvedla Slavia.

Zároveň vyzvala fanoušky, aby v následujících utkáních nevstupovali na hřiště a nic na něj nevhazovali. "V případě, že dojde k opakování rozsáhlého vhazování předmětů na plochu ohrožujícího bezpečnost hráčů a realizačních týmů, je Slavia připravena přistoupit k instalaci zábranových sítí tak, jak je to běžné na celé řadě evropských stadionů," oznámil český mistr.

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace zahájila po vyhroceném nedělním utkání druhého kola ligové nadstavby mezi Slavií a Plzní řízení s oběma kluby. Domácí podle komise porušili povinnosti pořadatele v několika případech. Fanoušci ještě před úvodním hvizdem vhodili kelímek s pivem k plzeňskému brankáři Jindřichu Staňkovi, v průběhu zápasu uráželi soupeře a použitím zakázané pyrotechniky v závěru prvního poločasu způsobili na několik minut přerušení utkání.

Slávističtí příznivci také čelí podezření z rasistických projevů vůči Jeanu-Davidu Beauguelovi před penaltou, z níž hosté na začátku šesté minuty nastavení vyrovnali na konečných 1:1. Po gólu Plzeňští slavili u své lavičky a publikum je zaházelo předměty.

Generální ředitel Plzně Adolf Šádek ukázal fanouškům Slavie vztyčený prostředníček. Viktoria nad jeho gestem vyjádřila lítost, zároveň se však pozastavila nad nenávistí a agresí domácích příznivců.

Zdroj
ČTK, Slavia Praha

Hlavní zprávy

Nejčtenější články