Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Perfektní hattrick? Zopakuji ho asi jen těžko, smál se Čermák

Na Letné se ve středu zastřeloval, doma proti Mladé Boleslavi gólově explodoval. Aleš Čermák přispěl druhým hattrickem v prvoligové kariéře k drtivému vítězství Plzně nad Mladou Boleslaví 7:1 a po závěrečném hvizdu byl nadmíru spokojen. Pětadvacetiletý záložník zároveň pochybuje, že se mu v budoucnu povede během jediného utkání vstřelit gól pravou nohou, levačkou a hlavou. Tato kombinace branek je označována jako perfektní hattrick.

Aleš Čermák z Plzně střílí na branku v utkání s Mladou Boleslaví
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

"Na Spartě jsem měl dvě velké šance, které jsem bohužel neproměnil. Jsem i proto rád, že to tam tentokrát padlo. Těžko asi tento hattrick zopakuji. Moc jsem jich v životě nedal, takže jsem za něj šťastný," řekl Čermák.

V plzeňském dresu se třemi brankami blýskl ještě v dubnu 2018 při vítězství 3:1 v Brně, za což tenkrát platil klubovému pokladníkovi Aleši Hruškovi. "Domluvím se s ním. Už jsem jeden dal, takže doufám, že mě to teď nic stát nebude," usmíval se pražský rodák.

Proti Boleslavi se trefil v 8., 23. a 52. minutě. "Ani nevím, jak tam ten první pravou prošel. Někdo to podle mě tečoval, pak možná i brankář. Byla to taková šmudla a asi nejtěžší gól. Pak mi to Kayi (Kayamba, pozn. autora) dobře připravil na levou, a to jsem hrál v poloskluzu. Při třetím mi dal krásný centr Bogy (Beauguel) přímo na hlavu. Sám jsem z toho byl trošku překvapený," popsal Čermák.

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy po utkání Plzeň - Mladá Boleslav

Přiznal, že pro Viktorii bylo určitým varováním březnové čtvrtfinále poháru právě s Mladou Boleslaví, ve kterém domácí také vedli 4:0, potom ale ubrali, dostali v závěru dva góly a ještě si cestu za vítězstvím a postupem zkomplikovali.

"Říkali jsme si, že s nimi nechceme zopakovat to, co v poháru. Chtěli jsme šlapat a snažit se dát co nejvíc branek. Nakonec jsme jich dali sedm a myslím, že můžeme být spokojeni," konstatoval bývalý hráč Sparty, Hradce Králové nebo právě Mladé Boleslavi. "Vůbec jsem na to při zápase nemyslel, že jsem v Boleslavi hrál. Už je to přece jen pět let."

Fotbalový koncert i bez fanoušků

Kvůli opatřením v boji s nemocí covid-19 nemohli být na stadionu fanoušci. Plzeňské hráče podporovaly jen nahrané chorály skalních příznivců z reproduktorů.

"Kdyby tady byli, byla by atmosféra samozřejmě o dost příjemnější," zakončil plzeňský středopolař, jehož tým vyhrál i šestý jarní ligový duel pod trenérem Adrianem Gulou a stále ztrácí osm bodů na vedoucí Slavii.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy