Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v orientačním běhu 2024

Penalty na Slavii do kontextu duelu nezapadly, napsala komise. Detailně Poláky nehodnotila

Dvě písknuté penalty v nedělním ligovém šlágru mezi Slavií a Plzní, který skončil 1:1, nezapadly do kontextu celého utkání. Tak komentovala výkon polských sudích v čele s hlavním Bartoszem Frankowským Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR. Detailně ale výkon arbitrů nekomentovala.

Nespokojený brankář Plzně Jindřich Staněk
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

V první půli nejprve Frankowski v Edenu zrušil pokutový kop po pádu slávisty Stanislava Tecla přes brankáře Jindřicha Staňka. V závěru základní hrací doby polský arbitr přezkoumával u monitoru také hru vysokou nohou hostujícího Jeana-Davida Beauguela na Davida Juráska a po této situaci nařídil pro Slavii penaltu, kterou v první minutě nastavení proměnil Ondřej Kúdela.

Výkon sudích řešil i nový Fotbal fokus podcast:

Těsně před koncem Frankowski k velké nelibosti domácích ohodnotil jako penaltový i souboj Oscara Dorleyho se střídajícím Matějem Trusou. Z tohoto pokutového kopu Beauguel vyrovnal na konečných 1:1. Plzeň se tři kola před koncem nadstavbové skupiny o titul udržela v čele tabulky o dva body před pražským úřadujícím mistrem. Frankowski po zápase vystoupil v O2 TV, kde svoje verdikty vysvětlil.

"Mezinárodní rozhodčí Bartosz Frankowski se zkušenostmi z Ligy mistrů a Evropské ligy spolu se svými kolegy odřídil utkání plné osobních soubojů. Dle názoru KR FAČR ani jeden pokutový kop, který nařídil, nezapadl do kontextu celého utkání," uvedla komise na svém webu, kde také připomněla, že polské sudí pozvala na základě písemné žádosti obou klubů.

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy po utkání Slavia - Plzeň

V této sezoně nejvyšší soutěže rozhodčí z Polska řídili už třetí zápas. Pod vedením Pawla Raczkowského vedli předchozí dubnový souboj Plzně se Slavií (1:1), březnové derby mezi Slavií a Spartou (2:0) měl zase jako hlavní sudí na starosti Szymon Marciniak.

Komise Frankowského výroky detailněji nerozebírala. "Vzhledem k tomu, že se jednalo o zahraničního rozhodčího FIFA, nebudeme jednotlivé situace detailněji veřejně analyzovat," uvedla komise rozhodčích v komuniké.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články