Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Páté místo bohužel odpovídá tomu, jak celá sezona probíhala, uvedl loučící se Lafata

Mělo to být vítězné loučení s profesionální kariérou. Osud Davidu Lafatovi v tomto ohledu ale nepřál a v posledním utkání za Spartu se musel nejlepší střelec ligové historie spokojit s bezbrankovou remízou po zápase s Bohemians 1905. Sparťané také kvůli tomu klesli až na pátou příčku tabulky a vyrovnali tím nejhorší umístění klubu v samostatné české lize.

David Lafata
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

"Nedá se nic dělat, takhle to život přinesl," řekl Lafata, který od začátku sezony nastupoval spíš z pozice náhradníka a jeho střelecký účet v nejvyšší soutěži se tak zastavil na 198 brankách. "Samozřejmě bych se radši loučil za lepšího výsledku, ale teď přeji Spartě jen to nejlepší," dodal.

Sparta bezbrankovou remízou korunovala nejhorší sezonu od ročníku 2005/2006. V létě přitom přivedla bývalého kouče Interu Milán Andreu Stramaccioniho plus řadu zahraničních a rekordně drahých posil. Italský trenér však kvůli špatným výsledkům v březnu skončil a posun v tabulce nepřinesl ani příchod Pavla Hapala.

"Slušně řečeno byla sezona špatná. Dalo by se to říct i jinak, ale to sem nepatří," uvedl šestatřicetiletý Lafata. "Je to velké zklamání, protože na Spartě se bere jen první místo. Na druhou stranu je potřeba říct, že jsme to honili na poslední chvíli. Fotbal občas bývá spravedlivý a páté místo bohužel odpovídá tomu, jak celá sezona probíhala," přidal.

Důvody nepovedené sezony však hodnotit příliš nechtěl. "Myslím, že na Spartě je dost lidí, kteří vypracují analýzy, a uvidíme, co vyvodí. Měli by ustálit kádr, ale nechci, aby to vyznělo blbě, to už není moje starost. Já jen Spartě přeju, aby se taková sezona neopakovala, aby zase hrála poháry, o titul a vrátila se tam, kam patří," dodal.

Lafata v nejvyšší soutěži nastupoval i za České Budějovice s Jabloncem a šestkrát se stal nejlepším střelcem české ligy. Vyneslo mu to však jen jeden mistrovský titul v sezoně 2013/2014, kdy se Spartou triumfoval i v poháru. Útočník, kterého nyní čeká práce v jihočeské fotbalové akademii a na českobudějovickém gymnáziu, také odehrál 41 zápasů za reprezentaci a dal devět branek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy