Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Pardubice v Plzni bez vyloučeného kapitána na body nedosáhly, Viktoria vydřela výhru

Konečně. Fotbalisté Plzně si oddechli. Ambiciózní celek vyhrál teprve druhý z posledních devíti ligových zápasů. Odnesl to nováček z Pardubic, který hrál v Plzni hodinu bez vyloučeného kapitána Šejvla. Plzeňské trápení ukončil až v 81. minutě Havel, jehož trefu musel schválit až rozhodčí u videa. A výhru 2:0 v nastaveném čase potvrdil gólem Bucha.

Plzeň - Pardubice, Ondrášek střílí
zdroj: ČTK autor: Mirslav Chaloupka

Plzeňští začali velkým tlakem a už v páté minutě byli blízko gólu, když Toml tečoval Buchovu ránu na tyčku. Hostující brankář Boháč si pak poradil s Ondráškovou střelou a ještě lepší zákrok předvedl proti Buchově ráně.

Pardubičtí se oklepali a vyrovnali hru. Ve 29. minutě Černého střelu z voleje výborně zneškodnil gólman Staněk, který dostal šanci místo jedničky Hrušky.

Už za minutu však hostující kapitán a stoper Šejvl před šestnáctkou podrazil unikajícího Faltu a dostal červenou kartu. Ve 44. minutě Ondrášek dorazil do Boháčovy branky Kašovu střelu, ale gól byl po kontrole videorozhodčího odvolán kvůli těsnému ofsajdu plzeňského útočníka.

Viktoria i druhý poločas začala náporem a obléhala pokutové území soupeře, ale s postupujícím časem domácí působili stále víc bezzubě a bezradně. Oslabené Pardubice v pevném bloku Plzni dlouho nic nedovolovaly, Šulc nebo Kalvach z dálky mířili nepřesně.

Plzeňští se deset minut před koncem dočkali. Havlova trefa nejprve neplatila kvůli ofsajdu, ale rozhodčí Berka situaci překontroloval u videa a nakonec branku uznal, protože míč tečoval pardubický Toml.

"Myslel jsem si, že to šlo od hráče Pardubic, ale nebyl jsem si tím úplně jistý. Věřil jsem, že to bude branka. Přezkoumávalo se to strašně dlouho. Už jsme to potřebovali. Byl jsem trošku nervózní, ale jsem hrozně rád, že to rozhodčí uznal a pomohlo nám to ke třem bodům," uvedl Havel.

V závěru mohl ještě přidat domácí pojistku náhradník Ba Loua, jenže Boháč jeho střelu vyrazil. Ve třetí minutě nastavení Západočeši přece jenom dali druhou branku, když se po brejku a přihrávce Ba Louy trefil Bucha. Plzeň vyhrála teprve podruhé z posledních devíti kol.

Viktoria Plzeň - FK Pardubice 2:0 (0:0)

Branky: 81. Havel, 90.+3 Bucha. Rozhodčí: Berka - Dresler, Melichar - Petřík (video). ŽK: Cadu. ČK: 30. Šejvl (oba Pardubice). Bez diváků.

Plzeň: Staněk - Havel, Kaša, Brabec, Kovařík (61. Matějka) - Bucha, Kalvach, Šulc (72. Ba Loua) - Kayamba (72. Mihálik), Ondrášek, Falta. Trenér: Gula.

Pardubice: Boháč - Surzyn, Šejvl, Toml, Čelůstka - Prosek, Ewerton (82. I Sang-hjok) - Kostka, Černý (64. Sláma), Cadu - Huf (82. Petráň). Trenér: Novotný.

Adrian Gula (trenér Plzně): "Je to pro nás cenné vítězství. Nerodilo se jednoduše, ale o to víc bychom si ho měli vážit. Obzvlášť v situaci, ve které jsme se nacházeli. Proto i 2:0 je třeba přijmout, co se týká týmovosti, nastavení do poslední sekundy a zlomení takového zápasu, ve kterém jsme potřebovali reagovat na náš dobrý vstup, ztrátu trpělivosti v první části prvního poločasu. Potřebovali jsme reagovat na neuznaný gól, na červenou kartu soupeře, na to, že se nám nedařilo do 80. minuty dát gól. Potom jsme to zlomili, čekalo se, jestli to bude, nebo nebude. Tam bylo hodně faktorů, které jsou pro nás cenné, že to chlapci zvládli a nesložili se, pracovali i ti, kteří tam přišli i v průběhu zápasu. Věřím, že takové vítězství nám může velmi pomoct, pokud ho správně uchopíme. Děkuju chlapcům, že to zvládli, oceňuju Pardubice za heroický výkon."

Jaroslav Novotný (trenér Pardubic): "Od úvodu jsem se dostali pod tlak. Samozřejmě jsme to tak nějak čekali, že pokud neudržíme víc balon a nebudeme líp kombinovat, tak budeme pod neustálým tlakem. Potom jsme se z toho v průběhu poločasu nějak dostali, dokázali si připravit i šance. Ale samozřejmě je měli i domácí. Přežili jsme poločas, při prvním gólu byl ofsajd. Do druhého poločasu jsme chtěli pokračovat v tom, abychom byli aktivní, udrželi míč a neztráceli zbytečně balony. To se nám celkem dařilo, než přišla situace, kdy Martin Toml nějak protečoval nechtěně balon, ale bylo to vzaté jako úmysl. Dostali jsme gól a pak už to bylo velice těžké, pro nás dvojnásob, když jsme hráli od 30. minuty v desíti. Ale musíme kluky pochválit za to, že bojovali a nechali na hřišti všechno."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy