Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Velká Británie

Pardubice posílil bývalý reprezentant Vacek

Pardubice získaly posilu do zálohy. Je jí čtyřiatřicetiletý bývalý fotbalový reprezentant Kamil Vacek, který přichází do východočeského týmu z pražských Bohemians, od kterých dostal v zimní přestávce svolení hledat si nové angažmá. Vedení pardubického klubu oznámilo jeho příchod na svém webu. 

Kamil Vacek
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

"V Pardubickém kraji jsem se narodil a dodnes mám k tomuto regionu blízko. V rozhodování kde pokračovat to byl jeden z hlavních faktorů. V mém věku už člověk zvažuje spoustu věcí, myslí na rodinu, a příchod do Pardubic tak dává smysl i po této stránce," uvedl Vacek. "Možností jsem měl víc, ale rozhodl jsem se na základě přesvědčení, že vedení klubu ve mně má důvěru a já se budu snažit ji na hřišti oplácet," dodal rodák z Ústí nad Orlicí.

Dres dvanáctého týmu ligové tabulky vymění za třinácté Pardubice, které kvůli nevyhovujícímu vlastnímu stadionu hrají domácí zápasy právě na hřišti Bohemians v Ďolíčku.

"Pardubice byly pro každého soupeře nepříjemné, zvládají těžké zápasy a bojují vždy do až konce. Dokážou bodovat i venku, nejen v Ďolíčku, a tým má svůj charakteristický styl, který se nemění. Doufám, že do týmu zapadnu a stanu se jeho důležitou součástí," řekl Vacek.

K týmu se připojil až po soustředění Pardubic ve Španělsku. "Připravoval jsem se individuálně, nicméně je to trochu handicap neabsolvovat týmové tréninky. Fyzicky se ale cítím dobře a věřím, že brzy budu na maximální možné úrovni. Škoda, že se nestihlo vše vyřešit tak, abych mohl odcestovat s týmem do Španělska, ale věřím tomu, že budu naplno připravený velmi rychle," uvedl.

Devítinásobný reprezentant získal dva mistrovské tituly se Spartou, v české lize hrál také za Olomouc a Mladou Boleslav. Působil v Německu, Itálii, Polsku, Dánsku a Izraeli.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články