Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FC Hradec Králové - FK Dukla Praha

Pardubice našly azyl. Domácí zápasy budou hrát v Ďolíčku

Mladá Boleslav nevyšla, na řadu tak přišla logická volba. Fotbalisté prvoligových Pardubic, kteří nemohou využít pro novou sezonu vlastní stadion kvůli nevyhovujícím podmínkám, budou nastupovat k domácím duelům na hřišti pražských Bohemians 1905 v Ďolíčku.

Stadion Bohemians Praha 1905
zdroj: ČTK/Šulová Kateřina

Vítěz druhé ligy měl předběžnou dohodu s Mladou Boleslaví, ale nakonec se domluvil s jiným prvoligovým klubem Bohemians, kterému na sociální síti poděkoval za poskytnutí dočasného azylu. Podle pardubického webu přesun do Ďolíčku potvrdila i licenční komise Fotbalové asociace ČR.

"Jsem rád, že to dopadlo a budeme hrát v Praze. Spojení pro pardubické fanoušky je lepší a my věříme, že to pomůže vyšším návštěvám na našich zápasech," uvedl pardubický kapitán a záložník Jan Jeřábek.

"Cítil jsem velkou touhu fanoušků i všech lidí z klubu směřovat zápasy do Prahy. Věřím, že se nám tam bude dařit," doplnil obránce Martin Šejvl.

Pardubice hrály druhou nejvyšší soutěž na stadionu Pod Vinicí, ten však nemá prvoligové parametry. Nesplňuje je ani Letní stadion, o jehož přestavbě se jedná. Zastupitelstvo by mělo na podzim potvrdit záměr města opravit jej. V té době už bude mít radnice dokončené výběrové řízení na stavební firmu, která rekonstrukci provede.

"Ďolíček je stadion, který má tradici. Je ohromně útulný, atmosférou je trochu podobný naší Vinici," sdělil Jeřábek.

Východočeši by za určitých okolností mohli hrát první ligu na cizím stadionu až čtyři roky. Pokud totiž Pardubičtí do jednoho roku doloží, že začínají se stavbou či rekonstrukcí svého stadionu, mohou podle licenčního řádu působit v azylu další tři sezony.

Je nám líto, video expirovalo.
Bohemians 1905 si poradili v Ďolíčku s Chrudimí
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy