Následuje
Český Ironman na Sahaře

Páník zůstává, Zlín povede i do Evropské ligy

Zlín - Fotbalisty Zlína bude nadále trénovat Bohumil Páník, který se domluvil s vedením klubu na pokračování spolupráce. Pod jeho vedením vyhrál Zlín domácí pohár a vybojoval si postup do skupiny Evropské ligy spojený s prémií 70 milionů korun. V uplynulém ročníku nejvyšší soutěže skončil Zlín šestý.

Slavící Bohumil Páník (vlevo)
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Zatím není jasné, jak se případně změní asistenti trenéra. "K představení celého realizačního týmu dojde v následujících dnech," uvedla mluvčí Zlína Zuzana Molková.

"Dospěli jsme po delší debatě k dohodě, což je fajn. Dobrá byla i výměna názorů a pohledů na situaci," řekl Páník. Na další působení v klubu se těší. "Čeká nás hodně náročná sezona. Přijdou noví hráči, kteří budou mít společně s těmi, co zde zůstali, impulz na sobě pracovat," dodal kouč. Už ladí plán letní přípravy, kterou začne Zlín v pondělí 19. června.

Šedesátiletý Páník převzal Zlín ve druhé lize v prosinci 2014, kdy nahradil odvolaného Martina Pulpita. Pod jeho vedením se Zlín dostal po půl roce do nejvyšší soutěže. Obě následující prvoligové sezony měly pro tým stejný průběh.

Po výborných podzimních výsledcích se mu na jaře přestalo dařit. Loni Páník jarní krizi ustál, letos majitel klubu Zdeněk Červenka uvažoval o výměně trenéra. Mluvilo se zejména o příchodu Radima Kučery, kterému skončila smlouva ve druholigovém Znojmě. Ve hře bylo podle několika zdrojů i jméno Jozefa Chovance, bývalého kouče Sparty a národního týmu.

Páník kromě Zlína působil u mládeže v Sigmě Olomouc a Baníku Ostrava, vedl také polské týmy Lech Poznaň, Miedž Legnica a Pogoň Štětín.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy