Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Panenka je ve vážném stavu na JIP. Má koronavirus

Jeden z nejvýraznějších českých fotbalistů historie bojuje se zdravotními problémy. Antonín Panenka byl ve vážném stavu převezen do nemocnice, kde byl okamžitě připojen na přístroje. Testy u něj potvrdily nákazu koronavirem. Oznámil to pražský klub Bohemians 1905, v němž jednasedmdesátiletý mistr Evropy z roku 1976 zastává funkci čestného prezidenta.

Antonín Panenka
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Antonín Panenka byl dnes ve vážném stavu převezen na JIP do nemocnice, kde je připojen na přístrojích," uvedli Bohemians na sociálních sítích. "U Antonína Panenky byla před malou chvílí potvrzena nákaza koronavirem. Jedná se o aktuální test," doplnil později vršovický klub.

Bývalého kreativního záložníka nejvíce proslavila vítězná penalta ve finále ME v Bělehradu proti Německu, kterou tehdy netradičně kopl dloubákem doprostřed branky. Jeho "panenka" se stala oficiálním fotbalovým termínem používaným po celém světě.

Panenkovi popřála v boji s nemocí hodně sil česká reprezentace, která dnes zvítězila 2:1 v přípravném utkání na Kypru. "Chtěl bych Tondu Panenku pozdravit. Dozvěděli jsme se, že leží v nemocnici. To jsme byli před zápasem smutní. Chtěl bych mu vzkázat, že mu všichni držíme palce, nejen já, ale i celý tým. Věříme, že to dobře dopadne," řekl v České televizi reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý.

Panenka téměř celý fotbalový život strávil v Bohemians, čtyři roky působil v Rapidu Vídeň a v Rakousku ještě na závěr kariéry dohrával v nižších soutěžích. Za národní tým odehrál 59 zápasů a vstřelil 17 gólů. Vedle zlata z Bělehradu má Panenka i bronz z italského Eura z roku 1980, kdy byl také vyhlášen nejlepším fotbalistou Československa.

V roce 2008 dostal státní vyznamenání od tehdejšího prezidenta Václava Klause, loni se Panenka stal laureátem hlavní ceny Českého klubu fair play.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy