Ostrava a Olomouc uhrály v přípravných zápasech remízy

Remízami začali přípravu fotbalisté Baníku Ostrava a Sigmy Olomouc. Ostravský celek hrál s druholigovou Líšní 2:2. Čtvrtý tým uplynulé sezony nejvyšší soutěže, který čeká 2. předkolo Konferenční ligy, nezvítězil navzdory tomu, že dvakrát vedl. Rovněž Olomouc uhrála se Štětínem remízu 1:1, i když se trefila jako první.

Baník Ostrava – Líšeň
zdroj: fcb.cz autor: Jan Krčmář

Baník nejprve otevřel skóre zásluhou Adedirana, poté si dal ale vlastní gól Uchenna. Zkraje druhého poločasu Slezanům vrátil vedení z penalty Ewerton, jenže Aldin po necelé hodině hry rovněž z pokutového kopu vyrovnal.

"Šli jsme do utkání z plné zátěže, nicméně první půle byla lepší než ta druhá. V té první jsme neproměnili spoustu šancí, ta druhá se mi moc nelíbila," citoval klubový web trenéra Ostravy Pavla Hapala. "Nové hráče zatím hodnotit nechci, bylo to jejich první utkání za Baník. V utkání šlo hlavně o to, aby hráči odehráli svých 45 minut," řekl kouč.

Olomouc poslal do vedení po čtvrthodině hry Navrátil, v závěru ale soupeř vyrovnal. Stejně jako Baník i Sigma nasadila do obou poločasů dvě odlišné jedenáctky. Hanáky poprvé vedl trenér Janotka.

Přípravné fotbalové utkání:

Líšeň – Baník Ostrava 2:2 (1:1)

Branky: 36. vlastní Uchenna, 57. Aldin z pen. - 17. Adediran, 46. Ewerton z pen.

Sestava Ostravy:

I. poločas: Kubný – Jurečka, Uchenna, Blažek, Šehič – Rusnák, Šín, Kubala, Grygar, Šudák – Adediran.

II. poločas: Hrubý – Frydrych, Nogha, Pojezný – Fukala, Boula, Buchta, Ewerton, Holzer – Prekop, Tanko. Trenér: Hapal.

Sigma Olomouc – Štětín 1:1 (1:0)

Branky: 15. Navrátil – 84. Paryzek.

Sestava Olomouce:

I. poločas: Stoppen – Hadaš, Pokorný, Elbel, Sláma – Spáčil, Dele – Vodháněl, Fiala, Navrátil – Muritala.

II. poločas: Koutný – Chvátal, Matys, Beneš, Sláma (63. Elbel) – Breite, Langer – Zifčák, Zorvan, Mikulenka – Juliš. Trenér: Janotka.