Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Opavský trenér Kopecký: Nepřemýšlíme o boji o záchranu

Po odchodech ofenzivních klenotů se fotbalisté SFC Opava připravují na jaro. Nováček nejvyšší soutěže přišel během zimního přestupového okna o Joela Kayambu, jehož ulovila mistrovská Viktoria Plzeň, a Nemanju Kuzmanoviče, který zamířil do konkurenčního Baníku Ostrava. Ztrátu klíčových hráčů si Slezané uvědomují, ale podle trenéra Ivana Kopeckého i veterána Pavla Zavadila je tým stále silný a konkurenceschopný.

Fotbalisté SFC Opava slaví vstřelenou branku
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

"Musíme je nahradit týmovým pojetím," řekl záložník Zavadil. "Je na nás, abychom místo nich sehnali vhodné typy a mužstvo dokázali kvalitně doplnit," přidal Kopecký, který na začátku přípravného období vítal v kabině dvě nové tváře - Budgeho Manziu z Olomouce a Bronislava Stáňu z Ostravy. Naopak opačným směrem má namířeno útočník David Puškáč, o jehož přestupu do Baníku se jedná.

Opava během podzimu získala 23 bodů a drží se na devátém místě v tabulce. Na čtrnáctou Sigmu, jež aktuálně okupuje barážovou pozici, má nicméně náskok pouze 4 bodů.

I bez dvojice KayambaKuzmanovič se chce Slezský FC záchranářským starostem vyhnout. "Nepřemýšlíme o boji o udržení," pokračoval Kopecký. "Tým je silný a parta je natolik kvalitní, abychom se na jarní část dokázali připravit," uzavřel Zavadil.

Je nám líto, video expirovalo.
Fotbalisté SFC Opava zahájili zimní přípravu po odchodech opor

Hlavní zprávy