Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL moment dne

Opava v trestu. Za pivní sprchu rozhodčímu pokuta a podmínečně uzavřený "kotel"

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala opavský fotbalový klub za výtržnosti fanoušků při domácím utkání se Zlínem. Slezané zaplatí pokutu 80 tisíc korun a budou mít podmínečně uzavřený "kotel" na dvě soutěžní utkání ve zkušební době do konce letošního roku.

Choreo fanoušků SFC Opava v derby s Baníkem Ostrava
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Duel 6. ligového kola, který Opava prohrála 0:3 a dohrávala bez vyloučeného Pavla Zavadila, měl vypjatý závěr. Diváci házeli na trávník předměty a pomezního rozhodčího dokonce polili pivem. Hlavní sudí Pavel Rejžek navíc ukončil zápas o několik desítek vteřin dříve a při odchodu ze hřiště ho musela do útrob stadionu doprovodit ochranka. Podmínečné uzavření na stadionu v Městských sadech platí pro sektory F7, F8 a F9, kde sídlí domácí vlajkonoši.

Stopku na tři soutěžní střetnutí inkasoval kapitán Českých Budějovic Jiří Kladrubský, jenž dostal červenou kartu při nedělní ligové porážce 2:4 v Mladé Boleslavi za úder hlavou Murisi Mešanovičovi. Kladrubský si třetinu trestu odseděl už v rámci středečního 2. kola MOL Cupu v Ústí nad Orlicí.

Teplický Petr Kodeš, který byl vyloučen v pátečním ligovém utkání v Olomouci (0:2), dostal od DK trest na dvě soutěžní klání. I třiadvacetiletý záložník si už jedno z nich odpykal v rámci Českého poháru.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy