Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Olomouc rozdrtila mistrovský Liberec, nezachránil ho ani Štajner

Olomouc - Obhájce ligového titulu Liberec dnes zaplakal na hřišti Olomouce. V sedmém kole nejvyšší fotbalové soutěže Hanákům podlehl jasně 0:3. Slovanu nepomohlo ani to, že po plicní embolii dnes už nastoupila největší hvězda týmu Jiří Štajner. O vedoucí gól se v 18. minutě postaral Martin Pospíšil z přímého kopu, po změně stran zvýšili Michal Ordoš a Martin Doležal. Liberec z posledních osmi soutěžních utkání vyhrál jediné.

Radost olomouckých fotbalistů
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Trenér Liberce Jaroslav Šilhavý sice už mohl využít služeb Štajnera, který se překvapivě rychle uzdravil z embolie, ovšem musel řešit problémy na levé straně sestavy. Tým totiž opustil Breznaník a levý bek Fleišman byl mimo hru kvůli kartám. Poprvé si tak post levého beka vyzkoušel Brazilec Maicon.

Liberec se sice snažil být aktivnějším týmem, jenže nebezpečnější byla Sigma. Dvakrát jí zahrozit pomohl liberecký stoper Karišik, který svými chybnými přihrávkami nadělal gólmanu Bičíkovi hodně problémů.

Jaroslav Šilhavý: Porážka mi přijde krutá, hlavně tedy výsledek. Obraz hry nebyl až tak jednoznačný. V kombinaci jsme se drželi, ale domácí byli důraznější a šikovnější v koncovce. My jsme to hráli příliš komplikovaně. Sigma tam šla přímočaře, a proto vyhrála.

Roman Pivarník: Ve středu pole nás Liberec přehrával, ale dnes nám skvěle zahrála obrana. A naštěstí se nám dnes také vydařila kombinace i koncovka.

V 18. minutě pak Hadaščok fauloval před vápnem Vepřeka a Olomouc dostala výhodu přímého kopu. K míči se postavil Pospíšil a technickou střelou přes zeď pod břevno překonal Bičíka.

Liberec se i poté těžko dostával do šancí, a tak do poločasu zahrozili ještě jednou domácí. Jenže před Petrem na poslední chvíli zachránil Maicon.

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy po utkání Olomouc - Liberec

Návrat Štajnera trval do 60. minuty, než musel s poraněním kotníku střídat. A po chvíli už z lavičky sledoval, jak domácí zvyšují. Ordoš se prosmýkl mezi dvěma obránci, udělal kličku Karišikovi a z malého vápna s pomocí tyče skóroval. Potvrdil tak, že se mu proti Liberci daří. V devátém utkání mu dal už sedmý gól.

Hosté se začali prosazovat až v poslední čtvrthodině. Nejprve utekl Rabušic, ale Blaha jeho pokus o prostřelení včasným vyběhnutím zmařil. Z následného rohu pak trefil břevno Morozenko a z dorážky jen těšně přestřelil Souza.

V 77. minutě opět odmítl skórovat Rabušic, když z dobré pozice netrefil branku Sigmy. Domácí si však zbytečně zahrávali s dvoubrankovým vedením. Hanáci nakonec odpověděli tím nejlepším způsobem. Ordoš potáhl míč, poslal ho do křídla Schulmeisterovi a ten našel přesně Doležala. Pak došlo na další návrat. Na hřiště se po pauze zaviněné operací kolene dostal i domácí kanonýr Zdeněk Klesnil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy