Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Ondřejem Kúdelou

Olomouc je pět kol před koncem předposlední, sestup si ale nepřipouští

Olomouc - Do konce fotbalové ligy zbývá pět kol a Sigmě Olomouc se pomalu krátí čas. Hanáci stále ztrácejí na místa zaručující záchranu tři body, nyní je navíc čeká zápas na hřišti třetího týmu tabulky Mladé Boleslavi.

Václav Jílek na lavičce Sigmy
zdroj: ČTK autor: Václav Jílek

Sigma se potácí na sestupové pozici z několika důvodů. Trápí ji špatná koncovka, ztráty bodů v dobře rozehraných zápasech a také mizerná bilance na hřištích soupeřů. Venku dokázala zvítězit pouze na Slavii.

"Myslím, že každému týmu se hraje líp doma, ale my jsme měli i dobře rozjeté zápasy, které jsme nedotáhli ke třem bodům. A tyhle body nám hodně chybí," připomíná záložník David Houska.

"Bude to těžké, ale my teď potřebujeme bodovat všude a i Boleslav se dá porazit, jako každý jiný tým. Půjdeme do toho s tím, že prostě musíme vyhrát," dodává další středopolař Petr Ševčík.

Ve hře je sice ještě 15 bodů, Hanáci ale teď nemají zrovna příznivý los. Po zápase v Boleslavi hostí doma Jablonec. "Máme sice pořád nějakou ztrátu, ale do konce je ještě pět zápasů a všichni věříme, že to zvládneme," tvrdí Houska. "Pořád to záleží víceméně na nás," uzavírá obránce Michal Vepřek.

Je nám líto, video expirovalo.
O záchranu bojující Sigmu čeká těžký zápas v Boleslavi

Hlavní zprávy