Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín UEFA

Odvolací komise FAČR vrátila případ hradního kancléře Mynáře zpět etické komisi

Odvolací komise Fotbalové asociace z procesních důvodů vrátila etické komisi případ hradního kancléře Vratislava Mynáře, který v listopadu dostal dvouletý zákaz činnost ve fotbale a pokutu 50 tisíc korun za narušení regulérnosti první ligy. Odvolací komise se domnívá, že etická komise měla rozhodovat podle jiné právní úpravy.

Vrácení případu k disciplinárnímu orgánu prvního stupně neznamená, že pokud by etická komise Mynáře znovu potrestala, nemohla by odvolací komise v případě následného kancléřova odvolání verdikt potvrdit.

"Odvolací komise zrušila prvostupňové rozhodnutí etické komise a věc vrátila k dalšímu řízení k etické komisi. Hlavním důvodem je přesvědčení odvolací komise, že by pro posouzení viny měla etická komise použít právní úpravu účinnou ke dni spáchání údajného disciplinárního přečinu," uvedl předseda odvolací komise Jan Malý.

Mynář, který je členem FAČR za klub TJ Osvětimany ze Zlínského kraje, se podle etické komise provinil ve třech případech při zápasech Slovácka, k němuž má blízko. Komise vyšetřovala kancléře končícího prezidenta Miloše Zemana od loňského března.

Podle serveru Seznam Zprávy Mynář žádal bývalého místopředsedu FAČR Romana Berbra o pomoc, která se podle vyšetřovatelů týkala toho, aby klubu z Uherského Hradiště neublížili rozhodčí. Šlo o utkání v sezonách 2017/18 a 2018/19, v nichž Slovácko bojovalo o záchranu v nejvyšší soutěži. Majitel klubu Zdeněk Zemek se následně proti těmto informacím a údajným zákulisním dohodám ohradil.

Případ je spjatý s rozsáhlou aférou kolem Berbra, v jejíž souvislosti už etická komise uložila několik trestů. Bývalý místopředseda FAČR spolu s dalšími dvěma desítkami lidí čelí stíhání kvůli podezření z korupce a ovlivňování výsledků druhé a třetí ligy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články