Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR na klasické trati

Nový kouč Straka: Příbram chci vrátit do pohárů

Příbram - Fotbalový trenér František Straka podepsal smlouvu na dva roky v Příbrami, kde nahradil odvolaného Karola Marka. Věří, že poslední tým tabulky první ligy svými zkušenostmi dovede k záchraně. "Když se to podaří, chci perspektivně udělat tým, který vrátí Příbram do pohárů. Všichni tu věříme, že se zachráníme," řekl Straka.

František Straka
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

Do boje o záchranu se nechal vtáhnout prezidentem Příbrami Jaroslavem Starkou. "Byl jsem překvapený. Myslel jsem si, že mě chce pozvat na golf. Celou situaci mi vysvětlil. Dohodli jsme se velmi rychle," popsal průběh jednání Straka.

Jde o jeho první angažmá po roční pauze, které předcházelo kontroverzní působení ve Slavii, jímž si pohněval jak příznivce Slavie, tak i Sparty. "Po tom všem jsem potřeboval klid. Psychika byla hodně špatná. Postupem času jsem fotbalem ale začal zase žít. Když přišla tato nabídka, tak jsem si říkal, proč ne. To je ta parketa, kterou umím, tak proč nepomoci," vysvětlil Straka svůj návrat na česká hřiště.

František Straka: "Překvapuje mě, že je Příbram poslední. Kvalitu má na úplně jiné příčky. Pět týmů nad námi je ale ve stejné pozici jako my. Pokud se nám povede dva zápasy vyhrát, tak jsme hned někde jinde."

Jaroslav Starka: "Když jsme v sobotu řešili, co týmu chybí, tak že je to bojovnost a zaujetí pro hru. A pokud jsme řešili, kdo by to mohl napravit, tak jediné jméno, které nás napadlo, byl František Straka. Byl jsem rozhodnutý, že pokud to nepřijme, svěřím tým asistentům a že to zkusíme doválčit sami."

Nyní se chce zaměřit především na to, aby co nejrychleji poznal tým. "Informací mám hodně. Nejlepší je ale udělat si vlastní dojem na hřišti. Musím si co nejrychleji udělat obrázek, jak je na tom tým psychicky. Kvalitu totiž podle jmen má na to, aby se zachránil a hrál v lize úplně jinou roli," míní čtyřiapadesátiletý kouč.

Utkání Dukla - Příbram
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Se Starkou se shodli, že hlavní je dostat do mužstva bojovnost. "Do víkendu se toho moc stihnout nedá. Základ je v tom, abychom se na hřišti rvali a odevzdali tam maximum. Když bude soupeř lepší, tak nic neřeknu, ale je třeba se o ty důležité body porvat. Proto se budu snažit hráčům předat, co je pro mě vlastní," naznačil svou taktiku pro první tréninky.

Prvního soupeře Slovácko už stihl osobně sledovat při jeho nedělním vítězství 4:0 v Teplicích. "Když bylo jasné, že Příbram převezmu, hned jsem se na ten zápas vydal. Slovácko vyhrálo 4:0, klobouk dolů před jejich výkonem, ale věřím, že bychom na Slovácku mohli udělat první odrazový krok. My se totiž budeme rvát," dodal Straka.

Je nám líto, video expirovalo.
František Straka podepsal smlouvu v Příbrami
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy