Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Severní Makedonie - Chile

Nikdo nám nevěřil, ale všichni jsme doufali, a já se už jen soustředil, abych prostřelil Koláře, řekl Šural

První gól v lize a hned přinesl bod se Slavií, která už už počítala s další výhrou. Jenže proti byl Jakub Šural, který v 88. minutě zařídil Brnu gólem remízu 1:1. Zbrojovka si podle obránce, který dal dosud pět gólů jen ve druhé lize, bod ze stadionu mistra ligy a lídra tabulky za bojovnost zasloužila.

Jakub Šural
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

"Za gól jsem moc rád. V první lize a ještě tady v Edenu to potěší dvakrát tolik. Po gólu to byla samozřejmě velká euforie," řekl v nahrávce pro média Šural.

I když Slavia v 68. minutě otevřela skóre, dál věřil ve vyrovnání. "Pořád to bylo jen 1:0. Všichni jsme doufali, že přijde nějaký brejk nebo standardka. Z jedné jediné to nakonec vyšlo a dali jsme gól," pochvaloval si Šural, který se prosadil po rohovém kopu na zadní tyči po hlavičce Pavla Dreksy.

"Trenér mi řekl, že mám zavírat zadní tyč. Dreksič to výborně prodloužil, padlo mi to přímo na nohu a pak už jsem se jen soustředil, abych prostřelil gólmana Koláře," podotkl čtyřiadvacetiletý obránce.

Jelikož je v týmu pokladníkem, možná se příspěvku do kasy za premiérovou branku v první lize vyhne. "Na to nikdo nepřijde, že je to můj první ligový gól," smál se Šural, který se prosadil v 38. utkání nejvyšší soutěže.

Zbrojovka nastoupila v Edenu v roli jasného outsidera a málokdo čekal, že by mohla proti rozjetému mistrovi bodovat. "Asi nám moc lidí nevěřilo, že bychom tu mohli něco uhrát. V prvním poločase jsme mohli vést 1:0, dali jsme na začátku tyč. Pak byla samozřejmě Slavia aktivnější. Nikdo nečekal, že bychom tu Slavii přehráli. Musíme tady mít štěstí a za tu bojovnost a aktivitu v první půli jsme byli odměněni," pochvaloval si Šural.

Minulou remízu 1:1 doma s Příbramí ale podle něj bod ze Slavie nenahradí. "Tam to s konkurentem o záchranu jasně chtělo tři body. Bod tady z Edenu je krásný, ale myslím, že tu remízu s Příbramí to nevynahrazuje. Ale samozřejmě nám to může psychicky pomoci," doplnil bratr loni tragicky zesnulého bývalého reprezentanta Josefa Šurala.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy