Následuje
SP Rakousko

Nic jsme si nezasloužili, nehledal Jiráček alibi po porážce s Baníkem

Jeho týmu to šlapalo až do utkání s Ostravou. Fotbalisté Zlína nenatáhli sérii čtyř výher v první lize a v devátém kole doma podlehli Baníku 1:2. Kapitán Zlína Petr Jiráček zhodnotil utkání kriticky a výstižně. "Nešlo nám absolutně nic," pronesl.

Zlínský záložník Petr Jiráček a Adam Jánoš z Baníku
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

"Jednoznačně to byl z naší strany od první minuty asi nejhorší zápas, který jsme v této sezoně odehráli," řekl Jiráček.

Trenér Ostravy Bohumil Páník, který ještě v minulé sezoně seděl na lavičce Zlína, se před utkáním nechal slyšet, že bude důležité najít hru na obranu soupeře. Po příchodu trenéra Michala Bílka Zlín změnil defenzivní styl se třemi stopery, což se odrazilo na výsledcích.

"Neřekl bych, že jsme byli přečteni. Každý zná soupeře a ví o něm vše. Tentokrát jsme se absolutně nedostali k naší hře. Nesbírali jsme odražené balony, kombinačně nám to nešlo, ani se nám nedařilo ve finální fázi. I když jsme šance měli, tak jich bylo málo. Nic jsme si nezasloužili," nešetřil Jiráček kritikou.

Hra Zlína se zlepšila až v závěru zápasu, kdy prohrával 0:2. "Za tohoto stavu pochopitelně soupeř začne více bránit. Z toho možná opticky pramenilo, že jsme měli více času a mohli jsme to práskat na naše útočníky. Měli jsme i nějaké odražené balony, ale bylo to málo," uvedl Jiráček.

Připustil, že po úspěšné sérii čtyř výher v lize a jednom vítězství v poháru může přijít i krize. "Jsme si všichni vědomi, že ligu nebudeme válcovat do konce. Chtěli jsme však úspěšnou sérii natáhnout co nejvíce. Po tomto výkonu si nemůžeme na nic stěžovat. Bylo to z naší strany špatné," řekl zlínský kapitán.

Hře středové řady Zlína viditelně chybí tvůrce hry Traoré, který v reprezentační přestávce odešel do Slavie Praha. "Nebudeme si nic nalhávat, Traoré byl ve fantastické formě, udržel hodně balonů, dokázal naši hru zklidnit. Chybí nám. Nejsme v mezihře tak silní, jako když tady byl. Ale na to se nemůžeme vymlouvat. Jsou tady další hráči, kteří to musí vzít na sebe. A do dalších zápasů výkony zlepšit," dodal Jiráček.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy