Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Nevím, co se s námi stalo. Chtěli jsme v Plzni vyhrát, smutnil Sáček

Po třech výhrách v řadě přišla prohra. A to pořádná. Sparťané si z Plzně odvezli největší porážku v historii samostatné ligy a Michal Sáček uznal, že zaslouženě. Záložník Pražanů litoval, že se spoluhráči nedokázali hrát s Viktorií jako v úvodu utkání, a nechápal, co se s týmem poté stalo, že nakonec dostal výprask 0:4.

Michal Sáček
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

"Jeli jsme sem s tím, že chceme vyhrát. Myslím si, že jsme nezačali vůbec špatně. Patnáct minut jsme dominovali, ale pak jsme od toho úplně upustili. Nevím proč. Plzeň převzala iniciativu a zaslouženě vyhrála," řekl Sáček.

Spartu už nemohl předstihnout čtvrtý Jablonec a naděje na předstižení Plzně měla také mizivé. "Vůbec jsme to nebrali tak, že máme hotové třetí místo a jedeme si to jenom odehrát. Naopak jsme tady chtěli vyhrát. To se nám bohužel nepovedlo a ani jsme neměli nějaké velké šance na to, abychom tady vyhráli," prohlásil smutně Sáček.

Je nám líto, video expirovalo.
Studio fotbal - Dohráno

Pod trenérem Horňákem, který se z pozice asistenta posunul na post hlavního kouče místo odvolaného Zdeňka Ščasného po porážce v semifinále MOL Cupu na Slavii 0:3, vyhráli sparťané postupně v Opavě 3:0 a pak dvakrát doma nad Baníkem Ostrava 3:0 a nad Libercem 1:0.

"Asi těžko se vymlouvat na zápas o víkendu, protože Plzeň měla přípravu ještě o den kratší než my. Prostě jsme to nezvládli," nedokázal si Sáček vysvětlit, proč se výkon lišil od předešlých tří zápasů a Plzeň po nedělní prohře na Slavii 1:3 slavila jasnou výhru.

Plzeň rozhodla po centrovaných balonech. První gól ve 23. minutě vstřelil Tomáš Hořava po rohovém kopu, před poločasem zvýšil po centru do vápna Jan Kovařík. "Máme s tím problémy dlouhodobě, že každý centr a každý roh do našeho vápna je problém, takže to musíme z naší hry taky odstranit," podotkl Sáček.

Sparta sice v nadstavbě o titul nemá prakticky o co hrát, ale Sáček bere pět zápasů navíc jako plus. "My jsme od toho, abychom hráli fotbal, a za zápas navíc jsme rádi. Je to blbé v tom, že my o nic nehrajeme. Kdybychom hráli o titul, tak by to bylo hezčí," dodal Sáček.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy