Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Nejvyšší soutěž dostala výjimku, na restart v Teplicích může 150 lidí

Hned 150 lidí se nově může zúčastnit sobotního úvodního zápasu obnovené sezony první ligy mezi Teplicemi a Libercem. Ministerstvo zdravotnictví udělilo nejvyšší soutěži výjimku, původně mohlo na stadion před pondělním dalším uvolněním opatření proti pandemii nového koronaviru jen 100 lidí.

Utkání Liberec - Teplice
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Teplice s Libercem načnou dohrávkou 23. kola obnovený ročník, který byl přerušen před polovinou března. Od 26. května se nejvyšší soutěž naplno rozběhne zápasy 25. kola a na nich už bude moci být na stadionu na základě pondělního uvolnění přítomno 300 osob.

Pokud se epidemiologická situace nezhorší, navýší se od 8. června limit na 500 lidí a od 22. června na 1000 osob. Do počtu lidí se započítávají všichni aktéři sportovních akcí, tedy i hráči, členové realizačních týmů či rozhodčí.

Ministerstvo zdravotnictví rovněž na sobotním zápase povolilo využívat při splnění hygienických podmínek šatny a sprchy, které měly ve sportovních areálech zůstat zavřené až do pondělí. Hráči a rozhodčí musejí omezit čas v šatnách na nezbytné minimum, je třeba zajistit v nich co největší rozptýlení osob a možnost dezinfekce rukou. Ve sprchách mezi sebou musejí lidé udržovat co největší odstupy.

Je nám líto, video expirovalo.
Další testy v Boleslavi byly negativní a na stadiony může 150 lidí

Zvýšení limitu na 150 osob je pro fotbalisty významnou pomocí, neboť počet 100 lidí označovali pořadatelé ligových zápasů za velmi omezující. Nově by se na sobotní utkání měli dostat i vybraní novináři.

Stadion bude rozdělen na dvě zóny: vnitřní prostory a tribuny. Do vnitřních prostor bude moci včetně hráčů, realizačních týmů a rozhodčích 77 osob.

"Ministerstvo zdravotnictví stanoví částečnou výjimku z mimořádného opatření ze dne 15. května pro účely konání fotbalového zápasu mezi Teplicemi a Libercem tak, aby se zápas mohl konat i v čase před další vlnou rozvolnění restriktivních opatření vzhledem k režimu fotbalových utkání nejvyšší soutěže a jejich harmonogramu. Ten byl projednán Ligovou fotbalovou asociací s ministerstvem zdravotnictví a s Národní sportovní agenturou," uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

"Pokud bychom byli nuceni to organizovat v počtu 100 lidí, bylo by to složité a hodně šibeniční. Když to řeknu blbě, na stadion by se kromě hráčů, realizačních týmů a rozhodčích prakticky nedostal nikdo, kdo by nevykonával aspoň dvě tři role. Náš sportovní sekretář by musel dělat podavače balonů nebo pořadatele na tribunu, podávat z tribuny balony, aby se vůbec na zápas dostal. Jinak nejsme schopni to ve 100 lidech zorganizovat," řekl tiskový mluvčí teplického klubu Martin Kovařík.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy