Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika ČR 2024

Nejlepší soustředění ve Slavii, má jasno Trpišovský a chválí Plavšiče

Končící soustředění v Portugalsku považuje trenér Jindřich Trpišovský za nejlepší, jaké ve Slavii absolvoval. Ve výborné formě se podle něj ukazuje v přípravě srbský krajní hráč Srdjan Plavšič, který by mohl být alternativou na levé straně defenzivní linie. Úspěšný kouč předpokládá, že po návratu do Čech ještě dojde k pohybu v kádru a někteří mladší hráči odejdou.

"Absolutní spokojenost se vším. Musím říct, že to bylo nejlepší soustředění, na kterém jsme byli. Bez zranění, skvělá práce od všech hráčů i lidí, co tu byli. Udělali jsme spoustu práce, nepamatuji si, kdy jsme měli ke všemu takové podmínky," řekl klubovému webu Trpišovský.

"Myslím, že se nám to vyplatilo jet na jedno dlouhé soustředění, protože jsme ušetřili cesty mezi soustředěními. Díky tomu jsme měli víc času na videa ze zápasů. Těžko bych hledal nějakou skulinku na tomhle pobytu."

Kvůli koronavirové situaci slávisté na soustředění nenastoupili k žádnému přípravnému zápasu, neboť dohodnutí soupeři utkání odvolali. Místo toho si Pražané zahráli tři tréninková střetnutí mezi sebou. Netradičně na levém kraji obrany se představil Plavšič.

"Momentálně je skvělý, velice produktivní. Na druhou stranu se hráči trošku znají. Dnešní zápas byl nahoru a dolů, trošku jiný, než se pak hrají ty ostré. Je to určitě dobrý první krok, vypadá to nadějně, ale pak se bude v ostrých duelech dostávat do trošku jiných situací. Jsme rádi, že v nouzi, kterou na tom postu máme, je taková varianta. Myslím, že patřil mezi tři nejlepší hráče tohohle kempu," mínil Trpišovský.

Po návratu ze soustředění plánuje český mistr a lídr ligové tabulky zúžit kádr. "Teď máme dva dny volno a určitě dojde k nějakému pohybu. Řekli jsme si nějaká jména, která bychom uvolnili, protože doufáme, že během zhruba měsíce se k nám připojí (uzdravení) Lukáš Provod, David Hovorka a Ondra Kúdela. Teď je to hlavně o mladších hráčích, kterým nechceme zavřít cestu do klubů, které o ně projevily zájem třeba v lize." 

"Jde o ty hráče, kteří odehráli půlrok ve Vlašimi, teď absolvovali kemp a viděli nároky toho, jaké zatížení zvládají třeba hráči z reprezentací, kde se musí zlepšit. Spíš jde o to, je uvolnit včas do klubů, které o ně mají zájem, protože za dva týdny začíná liga. Je tam seznam nějakých jmen, která nás nejspíš opustí. To budou nejbližší jednání během příštích tří dnů," doplnil.

Další posilování zatím podle něj není na pořadu dne. Slavia v zimní pauze dosud angažovala vedle Sora ještě obránce Maksyma Talovjerova a záložníka Filipa Blechu. Pražané koupili i středopolaře Marka Ichu, ale ten stráví jaro na hostování ve Vlašimi.

"Pokud by hráč odcházel z kádru ven, tak bychom třeba nějaký příchod zvažovali. Ale Lukáš Provod je blízko návratu. Chtěli bychom, aby se připojil k týmu v půlce února, v půlce března aby se zapojil do zápasů. Máme v hlavě i různé karantény a covid, na začátku bude kádr širší. Teď není nic aktuální ohledně odchodů nebo příchodů," dodal Trpišovský.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články