Následuje
ME 2020 Bělorusko

Nejdražší přestup do Čech? Slavia řeší příchod nejlepšího střelce slovenské ligy

Praha - Ve Slavii by mohl působit nejlepší střelec slovenské ligy, třiadvacetiletý nizozemský útočník Gino van Kessel z Trenčína. Pokud by se přestup uskutečnil, mohl by odchovanec Alkmaaru a Ajaxu být nejdražší posilou českého týmu v dějinách. Podle informací televize RTVS oba kluby o příchodu Van Kessela intenzivně jednají a k finalizaci jednání není daleko.

Trenčín v přípravném duelu se Spartou
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"Zájem narostl a jednání se teď velmi zintenzivnila. Kluby jsou v konkrétních věcech víceméně dohodnuté. Je to otázka pár detailů ohledně hráče," uvedl generální manažer trenčínského klubu Róbert Rybníček. "Když přijde adekvátní nabídka, tak ji klub bude akceptovat," dodal trenér Martin Ševela.

Třiadvacetiletý Van Kessel je jednou z hlavních hvězd slovenské ligy. Rodák z Alkmaaru, který reprezentuje ostrovní stát Curacao, zaznamenal v minulé sezoně sedmnáct ligových branek a pět asistencí.

Na začátku července se Van Kessel ukázal i v Praze, když v přípravě na Strahově vstřelil dvě branky Spartě při výhře Trenčína 3:1. Podle serveru transfermarkt.de má Van Kessel momentálně hodnotu v přepočtu přes 32 milionů korun. V Trenčíně má smlouvu do června 2018.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy