Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Návrat do reprezentace a smlouva se Spartou. Kozák vyslyšel volání Rosického

V poledne se dozvěděl o návratu do reprezentace, odpoledne už pózoval na Letné. Libor Kozák se stal druhou posilou pražské Sparty pro příští sezonu. Útočník, který ve čtvrtek oslaví třicáté narozeniny, podepsal s klubem z hlavního města dvouletou smlouvu.

Libor Kozák v dresu AC Sparta Praha
zdroj: twitter.com/AC Sparta Praha

Opavský odchovanec se na konci ledna vrátil do Česka po jedenáctiletém působení v Itálii a Anglii. Bývalý hráč Lazia Řím nebo Aston Villy strávil jaro v Liberci a ve 14 ligových zápasech vstřelil 7 branek.

Dobrá forma vynesla Kozákovi i návrat do reprezentace. Trenér Jaroslav Šilhavý ho totiž nominoval pro domácí utkání kvalifikace mistrovství Evropy s Bulharskem a Černou Horou.

"Po půlroce v Liberci jsem uvažoval, co dál. Sparta byla pro mě nejlepší volba. Sešel jsem se s (sportovním ředitelem) Tomášem Rosickým, kterého znám, a ten mi řekl, jaký se tady buduje projekt. Domluva pak byla rychlá," řekl Kozák pro klubový web.

Rosický byl s Kozákem v kontaktu několik měsíců. "Jsem moc rád, že se Libor stává hráčem Sparty. Je to pracovitý, týmový hráč a zkušený gólový útočník s výborným výběrem místa ve vápně," konstatoval sportovní ředitel Sparty. "Zároveň je to pro nás osobnost na hřiště i do kabiny, od které se naši mladí útočníci mohou učit. Ve své kariéře musel překonat hodně překážek a jen tím potvrdil, že je to bojovník. Má silný charakter a touhu vítězit. Přesně takové typy nyní potřebujeme," doplnil Rosický.

Kozák odešel v 19 letech z Opavy do Lazia Řím. Následně hostoval v Brescii, poté se do klubu z italské metropole vrátil a v sezoně 2012/13 se stal nejlepším střelcem Evropské ligy. V září 2013 přestoupil do Aston Villy, kde jeho kariéru přibrzdily zlomenina holenní i lýtkové kosti a následné potíže s kotníkem. V létě 2017 se Kozák vrátil do Itálie a působil v druholigových týmech Bari a Livornu. S Libercem podepsal půlroční smlouvu s opcí, kterou však nevyužil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy