Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mezinárodní taneční festival Ústí nad Labem

Narozeninový střelec Malinský: Je to náhoda, ale vyšlo to pěkně

Poprvé dal dva góly v jednom zápase a povedlo se mu to přesně v den osmadvacátých narozenin. Tomáš Malinský se tak nejvíc zasloužil o výhru Liberce nad Spartou 3:1, a to ještě třetí gól dal Potočný po faulu právě na oslavence. Gólem oslavil narozeniny i před rokem, kdy se trefil do branky Příbrami, kterou Liberec na jejím stadionu porazil stejným skóre.

Tomáš Malinský
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

"Je to prostě náhoda. Ale je pěkné, že to takhle vyšlo, ale myslím, že v životě ještě určitě nějaký okamžik, který tohle předčí, přijde," dodal.

Přiznal, že během dne si na tohle téma vyslechl od spoluhráčů pár legrácek. "Říkal jsem si, že by to mohlo dopadnout, a dopadlo to. Takže super. Přišel jsem do kabiny a kluci mě hned polili vodou. Tohle je paráda, pro tyhle okamžiky se to hraje," řekl Malinský po výhře nad Spartou.

Skóre otevřel v druhé minutě nastavení první půle nečekanou střelou z úhlu. "Koukal jsem, jestli někdo nabíhá. Kluci nabíhali, ale nebyla by to přihrávka do stoprocentní šance. Zavřel jsem oči a zkusil jsem to propálit, abychom měli aspoň za poločas nějakou střelu na bránu. Shodou okolností to tam spadlo a běželo se slavit," uvedl Malinský.

Svým druhým gólem v 80. minutě zvýšil na 3:1 po přihrávce od Petara Musy. "Tu první situaci považuji za snadnější. U druhé měl člověk vteřinku dvě na přemýšlení, a já vždy když přemýšlím, nedopadne to úplně nejlíp," podotkl Malinský s úsměvem.

Mezi góly ještě za stavu 1:0 zařídil pro Liberec penaltu, i když se zdálo, že nejprve fauloval ve vápně sparťana Matěje Hanouska on. "Nevím, asi na Spartě mají jinačí pravidla, protože když je hráč podražený, je to faul. Já si před něj dal šikovně nohu, on mě podrazil, takže z mého pohledu jasná penalta. Video to potvrdilo," tvrdil Malinský.

Video rozhodlo ve prospěch Liberce i na startu druhé půle, kdy rozhodčí Pavel Julínek nejprve chybně nařídil penaltu pro Spartu za faul mimo vápno.

"Zaplaťpánbůh, že tu video bylo. Obě situace mohly být v náš neprospěch, zase bychom tu seděli s hlavami v dlaních. Kdyby tu nebylo video, tak jsme zase za hlupáky a zase by se o tom jen psalo v médiích," dodal Malinský.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy