Následuje
SP Česko

Na otevřený trénink Sparty před soubojem s Plzní přišlo 500 fanoušků

Praha - Trénink fotbalistů Sparty před zítřejším soubojem s Plzní, který byl netradičně otevřený pro diváky, přišlo navštívit přes 500 fanoušků. Měli tak možnost sledovat, jak se tým chová na předzápasovém tréninku, či jestli už trénují marodi Jarošík a Kadeřábek.

Roman Bednář s fanoušky
zdroj: čtk autor: Michal Doležal

Ještě před samotným tréninkem k příznivcům promluvil trenér Vítězslav Lavička, který poděkoval za podporu, pogratuloval k dnešním 24. narozeninám brankáři Tomáši Vaclíkovi a vysvětlil, jak bude trénink probíhat. "Přestože to není typické, jsme rádi, že jste nás přišli podpořit a správně naladit na ten zítřejší velký zápas," řekl Lavička fanouškům.

"Standardní trénink den před zápasem je spíše o tom vyzkoušet si hrací plochu. Po dobrém rozcvičení si zahrajeme poziční hru, následně na to navážeme hrou devět na devět," dodal. Právě improvizovaný zápas na zmenšeném hřišti byl pro diváky hlavním tahákem a přiměl je k fandění. Když jako první vstřelil gól Roman Bednář, skandovali jeho jméno.

Část tréninku absolvovali i dlouhodobí marodi Jiří Jarošík a Pavel Kadeřábek. "Ještě nejsou v plné zátěži, ale už je zapojujeme. Uvidíme, jak na tom budou," dodal Lavička. Sparťanští hráči mohli vedle energie z hlediště čerpat motivaci také ze vzkazů, které jim posílali fanoušci a které běžely na obrazovce na stadionu a panelech u hřiště. "My musíme Birell, vy si dejte Plzeň. Plzeň sfoukněte jak svíčku a titul se vrátí tam, kam patří," burcovali fanoušci sparťany. "Čas odplaty nadešel, společně zadupeme Plzeň do země. Nadělte Plzni velikonoční výslužku, ... s předstihem," hlásily další vzkazy.

Fanoušci si také již zkoušeli pokřiky na utkání, zejména pak směrem k plzeňskému fotbalistovi Davidovi Limberskému, kterému po podzimním duelu nemohou přijít na jméno kvůli nafilmované penaltě a následným výrokům na adresu Sparty. Trénink zakončilo společné focení ultras s trenérem Lavičkou.

Reportáž před zápasem Sparta-Plzeň
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy