Je nám líto, video expirovalo.

Na konci mohou slávistům dojít síly a bude díky tomu možné rozhodnout v závěru, vyhlíží Sáček derby

Zatímco Slavii čeká prestižní duel s Chelsea, sparťané už myslí na pražské derby. Zatímco obránce Costa vyhlíží hned tři duely proti sešívaným, jeho spoluhráč Michal Sáček je přesvědčen, že slávistům by mohl těžký duel Evropské ligy sebrat síly, což by se mohlo projevit v závěru nedělního ligového utkání.

Sparťané se radují. Zleva Michal Sáček, Guélor Kanga a Costa
zdroj: ČTK autor: Říhová Michaela

Spartu a Slavii kromě nedělního duelu v Edenu čeká ještě pohárové semifinále a také derby v nadstavbové skupině o titul. "Je to výborné. Je to skvělé pro fotbal, pro fanoušky. Derby je derby, teď bude třikrát, takže možná bude třikrát vyprodaný stadion," prohlásil Costa.

Slavii nejprve čeká úvodní čtvrtfinále Evropské ligy s Chelsea, podle Costy se to ale na nedělním derby nijak neprojeví. "Je to jedno. My jsme také zažili, jaké to je hrát v pohárech a pak v lize. Ale už to tak měli delší dobu, takže jsou na to hráči zvyklí," uvedl Costa.

Opačný názor má jeho spoluhráč Michal Sáček. "Může to hrát roli, budou hrát po třech dnech a sám vím, že to není nic jednoduchého," řekl Sáček. "Bude se ale těžko odhadovat sestava soupeře, protože můžou udělat změny. Těžko odhadovat, jak bude utkání probíhat, ale je možné, že na konci jim dojdou síly a bude díky tomu možné rozhodnout v závěru," dodal.

Nadcházejícímu slávistickému duelu desetiletí Slavia–Chelsea i blížícímu se pražskému derby se věnoval nejnovější Fotbal fokus podcast:

Sparta poslední tři derby v Edenu nevyhrála a dvakrát vyšla střelecky naprázdno. Teď navíc do Vršovic přijede jako třetí tým tabulky se ztrátou 15 bodů na první Slavii. "Slavia je favorit, ale my tam nejedeme s přehnaným respektem. Síla soupeře i aktuální forma je velká, ale máme za sebou také dobré zápasy. Na jaře jsme kromě jednoho všechny zvládli, takže tam pojedeme odhodlaní zvítězit," uvedl Sáček.

Když se naposledy hrálo v Edenu, Sparta prohrála 0:2 a Costa si na zápas dobře pamatuje. Nejprve vykopl míč z brankové čáry a poté byl vyloučen. "Dostal jsem červenou po dvou žlutých kartách, ale druhá podle mě neměla být. Já skákal po míči, ale rozhodčí říkal, že to nebyl fér zákrok. Já mu řekl OK, protože rozhodčí je na hřišti boss," uvedl Costa.

Letenští v posledních třech zápasech nastoupili bez klíčového záložníka Bořka Dočkala, přesto dvakrát vyhráli. Podle Sáčka by tak absence reprezentačního kapitána Spartě ani v derby neuškodila. "Ukázali jsme si, že to jde i bez Bořka. Ale všichni samozřejmě budeme rádi, až se dá úplně do kupy a bude s námi na hřišti," řekl Sáček.

Dočkala v sestavě zastoupil především Guélor Kanga, kterého nedávno trenér Zdeněk Ščasný vyřadil na dva zápasy ze základní sestavy. Gabonský záložník si vzal varování k srdci. "Změnil se, asi věděl, že to takhle bude i pro něj lepší. Teď nám pomáhá na hřišti i v kabině," prohlásil Sáček.

Sparťanský záložník také věří, že při derby nedojde k žádným excesům s fanoušky. Pomoci by podle něj mohlo i to, že když příznivci po domácím duelu se Zlínem začali urážet Slavii, hráči Sparty se k nim otočili zády. "Bylo to spontánní, pár kluků se otočilo a ostatní se k nim přidali. Tak by to mělo být. Chtěli jsme dát najevo, že se nám to také nelíbí," řekl Sáček.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy