Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
41. INVELT Rally Pačejov 2020

Na hattrick jsem myslel, ale nejsem David Lafata, řekl Škoda ke střeleckému účtu

Minulý zápas v Olomouci začínal jen na lavičce, tentokrát nastoupil proti Karviné od začátku a stal se hlavní hvězdou duelu. Milan Škoda, kapitán pražské Slavie, řídil pohodlnou výhru 4:0 dvěma góly. Na druhý hattrick v první lize ale nakonec nedosáhl.

Kapitán Slavie Milan Škoda v objetí se spoluhráčem Ngadeuem
zdroj: ČTK autor: Říhová Michaela

"Možná trošku mě to mrzí. Samozřejmě na to myslíte. Říkal jsem si, že i kvůli tomu mě snad trenér nevystřídá. Ale už jsem párkrát dva góly dal a ten hattrick se mi povedl jen jednou v životě," řekl Škoda.

Tři góly v jednom ligovém utkání zaznamenal pouze v únoru 2015 v Liberci. "Tam to bylo hned na začátku, asi během 25 minut. Když už ubývá čas, tak málokdy. Asi to nedám. Já to sbírám po jednom kousku, že by to tam spadlo třikrát, to málokdy. Nejsem David Lafata," dodal s úsměvem.

Skóre otevřel ve 13. minutě z penalty proti bývalému spoluhráči, brankáři Martinu Berkovcovi. "Není lehké kopat penaltu, ale tohle byl ještě začátek zápasu," uvedl Škoda, který zvolil stejnou stranu, na kterou nedal pokutový kop na jaře proti Zlínu. "Tak jsem doufal, že koukal na ty moje poslední penalty a že když jsem ji tam nedal, tak že tam nepůjde," dodal Škoda.

Je nám líto, video expirovalo.
Slavia nedala šanci Karviné a pohodlně vyhrála 4:0

Penalta Slavii uklidnila a pak na hřišti kralovala. "Museli jsme hodně otáčet hru a snažit se najít okénka v obraně soupeře. A hlavně dát rychle gól. Penalta nám pomohla, protože čím déle by to bylo 0:0, tím by to bylo nervóznější," uvedl Škoda.

S útočným kolegou Stanislavem Teclem mají od trenéra Jindřicha Trpišovského rozdělené role. "My jsme se Standou věděli, na čem jsme. Já věděl, že Standa začne první kolo, a byl předpoklad, že já půjdu do druhého. Trenér to tak dodržel. Je to taktik, takže se bude rozhodovat i podle soupeře, kterého útočníka bude momentálně potřebovat," podotkl Škoda.

Jeho tým má po dvou kolech skóre 7:0 a vede neúplnou tabulku. "Stoprocentně jsme víc na balonu než na jaře. Snažíme se co nejvíc držet míč a věřím, že nám to bude vycházet. Zápas jsme měli pod kontrolou, což na jaře vždy nebylo. Třeba jsme prohrávali. Teď jsme vedli 2:0 a říkali, že hlavně nesmíme dostat gól, aby se to nezkomplikovalo," dodal Škoda.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy