Následuje
Hory horem pádem

Na bod jsme si proti Spartě věřili. Viděli jsme, že nejsou v pohodě, mrzí Podaného

Praha – Sparta na začátku jara tápá a její trápení jen vystihují komentáře hráčů soupeře. Jakub Podaný i jeho spoluhráči si na Letné věřili na víc, než jen výrazně potrápit domácí, ale nakonec odjet s porážkou 0:1. Podle jeho slov si Dukla věřila na remízu.

Utkání Sparta - Dukla
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

"Když jsem viděl ten vývoj, tak je to v tuhle chvíli ztráta," řekl novinářům Podaný. "Na bod jsme si věřili, a kdyby byla dobrá konstelace, tak i ve výhru. Bohužel je z toho porážka. Dostali jsme gól z první střely a naopak sami žádný nedali," doplnil bývalý hráč Sparty.

Letenský celek sice nebyl lepším týmem, po brance Josefa Šurala z páté minuty však dokázal udržet nejtěsnější vedení. S Duklou navíc doma v nejvyšší soutěži ještě nikdy neprohrál a ani nedostal gól.

"Myslím, že Sparta proti Dukle předváděla tradičně lepší výkony a dneska bylo vidět, že nejsou v pohodě," uvedl Podaný. "Je to jejich boj a bohužel nám to ani tak nestačilo k tomu, abychom něco uhráli, i když soupeř nebyl v optimální formě," přidal devětadvacetiletý bek.

Ani ho nepřekvapilo, že nespokojení fanoušci na sparťany často pískali. "Sám jsem to tady několikrát zažil. Když se nehraje dobře, tak chápu, že fanoušci jsou napružení," konstatoval Podaný. "Spartě se nedařilo, ale na druhou stranu mají tři body. A to je důležité. Hru můžou do příště napravit, kdežto body už zpátky nezískali," prohlásil.

Dukla proti Spartě na jaře poprvé inkasovala a ze tří kol získala čtyři body. "Z prvních dvou zápasů jsme chtěli plný počet, to se nepovedlo. Sparta byla těžký soupeř, ale v současné konstelaci jsme věřili, že nějaký bod můžeme uhrát... Myslím, že čtyři body jsou taková mírná nespokojenost," dodal Podaný.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy