Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL moment dne

Můžeme za to všichni, že Opava přijde o ligu, míní kapitán Hrabina

Opava už nemá po remíze 1:1 ve Zlíně šanci na záchranu. Na přelomu století tradiční účastník nejvyšší soutěže z ní po čtyřech sezonách odejde. Odchovance a kapitána Slezanů Matěje Hrabinu sestup speciálně mrzí. Dle něj si město první ligu zaslouží. V sobotu ale ani jeho asistence na udržení nestačila.

Matěj Hrabina hlídá zlínského Tomáše Poznara
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

Opava získala definitivu sestupu po remíze 1:1 ve Zlíně v utkání 31. ligového kola. Hrabina, který dnes vedl tým s kapitánskou páskou, v 19. minutě připravil první gól pro Aleše Nešického, ale Tomáš Poznar v závěru srovnal. Slezané opouštějí první ligu po třech letech.

"Naše situace byla kritická, ne-li beznadějná. Chtěli jsme tento duel vyhrát pro sebe a pro lidi v Opavě, ale nepovedlo se. Je to škoda, Opava si ligu zaslouží," řekl Hrabina.

"Sestup padá na hlavu nás všech, co jsme v klubu. Jsme pod tím podepsáni všichni. Je to naše vina a může nás mrzet, že se v Opavě liga hrát nebude," doplnil opavský obránce.

Slezané v dosud odehraných 31 kolech jen třikrát vyhráli a mají nejhorší útok soutěže. "Proč jsme sestoupili? Je to směs všeho. Byla tam spousta promarněných utkání, které jsme měli dotáhnout do vítězného konce, k tomu se přidaly individuální chyby. Když někdo spadne, není to věc jednoho hráče, ale celého kolektivu," uvedl Hrabina.

Jako odchovanec klubu už zažil i sestup z druhé ligy. "Ono je to úplně jedno, z jaké soutěže jdete dolů. Tehdy jsem byl mladý, bylo mi 18 let a už je to dlouho. Teď mě to mrzí, protože vím, kolik práce dá se vrátit. Cesta nahoru není jednoduchá," upozornil Hrabina.

"Rozdíl mezi první a druhou ligou je obrovský. Je to škoda hlavně pro mladé. Po postupu před třemi lety jsme měli dobrý kádr a mrzí nás, že to zašlo tak daleko, až jsme spadli," litoval opavský rodák.

Slezský klub v tomto týdnu odvolal z pozice sportovního manažera Pavla Zavadila a Jaroslav Rovňan skončil jako výkonný ředitel. "Vnímali jsme to, víme, co se dělo. Ale nechtěli jsme se tím před zápasem zabývat," řekl Hrabina, který v této sezoně nastoupil do 21 ligových utkání a v nejvyšší soutěži ještě neskóroval.

V létě mu v Opavě končí smlouva, ale další směřování kariéry zatím nechtěl řešit. "Tohle bych zatím nerozváděl. Jsou tři kola do konce, pak se uvidí," dodal Hrabina.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy