Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Mladé Boleslavi se nevyhnuly problémy s letadlem ani na cestě z Kazachstánu. Duel s Teplicemi se odkládá

Utkání 4. kola první ligy mezi Teplicemi a Mladou Boleslaví bylo odloženo. Důvodem jsou problémy Středočechů s letadlem na cestě z Kazachstánu, kde odehráli vítěznou odvetu 2. předkola Evropské ligy proti Ordabasy Šymkent 3:2, po které postoupili do další fáze.

Utkání Teplice – Mladá Boleslav
zdroj: ČTK autor: Taneček David

Mladoboleslavští po postupovém vítězství vzlétli ve 21 hodin SELČ a do Prahy se měli vrátit okolo čtvrté hodiny ranní. Po deseti minutách ve vzduchu se však pilot kvůli potížím s navigací musel vrátit do Šymkentu, kde tým nouzově přenocoval.

Podle tiskového mluvčího klubu Jiřího Korose mělo mužstvo v Kazachstánu dopoledne trénink a regeneraci a po obědě se znovu přesunulo na letiště. Do Prahy odletěla výprava s mezipřistáním na dotankování paliva až na druhý pokus, do české metropole zamířila z turecké Bursy.

"Týmu Mladé Boleslavi se z objektivních technických důvodů zpozdil o více než půl dne odlet z dalekého Kazachstánu. Do České republiky se tak vrátí s výrazným zpožděním až v pátek večer a z těchto důvodů jsme vyhověli jejich žádosti o odložení utkání na hřišti Teplic," řekl Štěpán Hanuš, tiskový mluvčí Ligové fotbalové asociace (LFA), která řídí profesionální soutěže.

Duel mezi Teplicemi a Mladou Boleslaví se měl původně hrát v neděli od 16:30. Náhradní termín zatím není znám.

"Bude o něm rozhodnuto co nejdříve po návratu vedení mladoboleslavského klubu do České republiky. Úspěšné působení českých zástupců v evropských pohárech je pro český klubový fotbal prioritou a rádi bychom jménem LFA i FK Mladá Boleslav poděkovali vedení Teplic za velmi vstřícný krok a všem fanouškům za pochopení," uvedl Hanuš.

"Vyšli jsme vstříc Mladé Boleslavi při žádosti o odložení, protože chápeme obtíže, které ji postihly. V rámci toho, že hned ve čtvrtek je čeká další utkání Evropské ligy, tak jde také o pohárový koeficient pro celý český fotbal," řekl tiskový mluvčí Teplic Martin Kovařík.

Středočeši zažili velké komplikace už při cestě do Kazachstánu, která se protáhla na téměř patnáct hodin kvůli dvojímu tankování menšího letadla ze společnosti Eastern Airways i čekání na povolení vstupu do země.

Svěřenci Jozefa Webera přesto dvojzápas druhého předkola Evropské ligy zvládli a po domácí remíze 1:1 v Šymkentu uhráli postupovou výhru. V další fázi kvalifikace Evropské ligy Boleslavští vyzvou bukurešťský celek FCSB, na jehož hřišti začnou příští čtvrtek.

Problémy s dopravou při 2. předkole Evropské ligy potkaly před týdnem i Jablonec. Původní ranní let při jeho cestě do Arménie k utkání s Pjunikem Jerevan byl kvůli několikahodinovému zpoždění stroje zrušen, náhradní dopravce nedostal povolení k přeletu přes východní Evropu a Severočeši odcestovali až večer se zpožděním 12 hodin vládním speciálem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy