Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympiáda dětí a mládeže 2024

Místo Vrby převezme Baník patrně Hapal

Další ztráta bodů a předčasný odchod. Pavel Vrba skončil na lavičce Baníku Ostravy. Po nedělní remíze 0:0 v Liberci se dohodl se 14. týmem ligové tabulky na ukončení spolupráce. Místo něj zřejmě povede tým Pavel Hapal, píše iSport.cz.

Je nám líto, video expirovalo.
Jednání o nástupci Pavla Vrby probíhají

Hapal byl v říjnu 2020 odvolán od slovenské reprezentace, od té doby žádné trenérské angažmá neměl. Na lavičce Baníku poprvé působil v letech 2005 až 2006.

V květnu s ostravským klubem jednal, ale nakonec dostal přednost Vrba. Třiapadesátiletý Hapal dříve vedl také Opavu, Zlín, Olomouc, Mladou Boleslav, Spartu a v zahraničí Nitru, Žilinu, Lubin nebo Senicu.

Mužstvo nyní dočasně převzali asistenti David Oulehla a Jan Baránek mladší. "Situace je taková, jaká je. Po jedenácti kolech jsme na čtrnáctém místě tabulky, našim představám neodpovídají ani výsledky, ani výkony," uvedl Luděk Mikloško, nový šéf sportovního úseku Baníku.

Vrba se do Baníku vrátil v létě po osmnácti letech, nakonec ale už po necelých čtyřech měsících klub opouští.

"Je na nás, abychom si přiznali nejen tento fakt, ale i celkový současný stav, v jakém se celý A-tým nachází. Dospěli jsme k názoru, že toto řešení je nyní nejlepším možným pro obě strany. Samozřejmě jsme si to představovali jinak a věřili jsme v dlouhodobou úspěšnou spolupráci, ale fotbal už je v některých věcech takový, nevyzpytatelný a během několika týdnů se může všechno změnit," prohlásil majitel Baníku Václav Brabec.

Baník má pouhých jedenáct bodů. Pod Vrbou, který přišel do klubu před sezonou, prohrál čtyři z šesti domácích zápasů. Venku neprohrál a ve všech pěti utkáních remizoval.

Osmapadesátiletý Vrba slavil největší úspěchy s Plzní, s níž získal tři ligové tituly a třikrát si s ní zahrál skupinu Ligy mistrů. Reprezentaci trénoval od prosince 2013 do června 2016 a dovedl ji na mistrovství Evropy. Působil také na Slovensku u týmů Púchova a Žiliny, v bulharském Ludogorci Razgrad a krátce vedl ruskou Machačkalu.

Zdroj
ČTK, ČT sport, iSport.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější články