Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
SP ve snowboardingu 2024/2025

Mikula dostal za vyloučení proti Baníku stopku na dva zápasy, padly i tresty za pyro

Disciplinárka už je zpět v akci a rozdávala tresty. Kapitán fotbalistů Liberce Jan Mikula si za vyloučení v sobotním domácím duelu 20. kola první ligy s Baníkem Ostrava nezahraje dva soutěžní zápasy. Stop na jedno utkání uložila disciplinární komise karvinskému Michalu Tomičovi a Janu Peterkovi z Dukly.

Jan Mikula
zdroj: ČTK

Komise se vrátila i k přestupkům z posledního hracího víkendu podzimní části. Sparta zaplatí za pyrotechniku a rasistické pokřiky z tribun v zápase s Jabloncem 70 000 korun. Fanoušci Ostravy se v 19. kole provinili použitím pyrotechniky, Baník dostal pokutu 100 000 korun. O 20 000 korun méně zaplatí za stejný prohřešek i Plzeň za utkání s Českými Budějovicemi a Bohemians 1905 za duel Karvinou.

Liberec proti Ostravě hned v úvodní minutě inkasoval jediný gól zápasu. Chvíli poté Mikula "šlapákem" dohrál Michala Kohúta a sudí Jan Machálek mu po intervenci videorozhodčího a zhlédnutí opakovaných záběrů udělil červenou kartu.

Komise rozhodčích v pondělí uvedla, že Machálek měl vyloučit i jeho spoluhráče Michala Hlavatého, jenž v průběhu stejné akce zfauloval Tomáše Riga. Hlavatý vyvázl bez trestu, Mikula nepomůže Slovanu proti Plzni a Mladé Boleslavi.

Peterka dostal červenou kartu v závěru záchranářského souboje na hřišti posledních Českých Budějovic, kde Pražané bezgólovou remízou udrželi Jihočechy za svými zády o devět bodů. Čtvrtou žlutou kartu v ročníku dostal trenér nováčka soutěže Petr Rada, jenž bude Dukle chybět na lavičce v utkání s Karvinou. Ze stejného důvodu nepovede Olomouc v Ostravě ani kouč Tomáš Janotka.

Host ze Slavie Tomič v sobotu debutoval v karvinském dresu a krátce před poločasovou pauzou srovnal na konečných 1:1. Ve 49. minutě ale oslabil svůj tým poté, co nedovoleně zastavil unikajícího Abdallaha Gninga.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články